Kitap Alıp Okumama Hastalığı: Tsundoku
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Ben sadece bende mi böyle bir alışkanlık var? Diyordum ama bu kitap alıp alıp okumama hastalığı yani tsun-doku Japonya, Kore ve Çin'de oldukça yaygın bir hastalıkmış. Aldığım kitapları okumayıp, üstüne yenilerini alıp bunu bir döngü haline getiriyormuşum fark etmeden. Bu hastalığın da olayı buymuş zaten 😂😂 Kitapları alıp alıp okumamak ve okumamanın suçluluğuyla yeni kitaplar alarak suçluluk duygusunu bastırmaya çalışmak. Var mı aramızda benim gibi olan? Kitap alıp alıp okumayanlar olarak sayımızı bilelim 😂 Belirtilerini de şöyle; elektronik ortamda ktap okumaktan hoşlanmazlar, kitaplarını kimseye ödünç vermezler, her yeni çıkan kitaba sahip olma isteği duyarlar, kitap okumaktan çok kitaplığn dolu olmasından keyif alırlar.
    evet_efendim
    bu hastalık igrenccc bende de var malesef
     kisi
     Ben bu sıra daha önce kütüphaneden alıp okuduğum, sesli kitap olarak dinlediğim ve az ya da çok keyif aldığım kitapları alıyorum. Yıllarca direndim ama en son dayanamadım. Okuduğum kitaplar listesini yıllar önce kaybettim ama arada denk geldikçe aklıma geliyor bu iyiydi bu kötüydü diye.
      darth-vader-father
      Abicim okumayacaksanız verin okuma ateşi ile yanan birine daha güzel hediye mi olur
       rafadanlop
       Yalnız olmadığım için çok mutluyum! Ben de çok yapıyorum bunu. Devamlı yeni kitap alıyorum ama bakıyorum ki okumadığım çok kitap var.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.