Kişisel Gelişimle İlgili Okuduğun En Etkileyici Kitap Hangisiydi ve Neden?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   marmarian
   Bilimsel olarak düşüncenin maddeye olan etkisini en iyi ve en anlaşılır şekilde anlattığını düşündüğüm “Plasebo Sensin” kitabı aklıma geliyor Kitap düşüncenin DNA üzerindeki etkisinden, Quantumdan yola çıkarak bahsediyor. Düşünce gücüyle insanın kendisini nasıl iyileştireceğinden -100lerce vaka hakkında bilgi vererek - bahsediyor. “Madde mi düşüncenin ürünüdür yoksa düşünce mi maddenin ürünü sorusuna” düşüncenin, evrimsel dönüşümde hem madde hem de düşünce üzerindeki gücünü sade ve anlaşılır bir dille anlatıyor. Quantum gibi anlaşılması çok zor bir konuyu sade ve anlaşılır bir dille anlatarak düşünce ve madde dünyamızı nasıl evrimleştireceğimiz hakkında değerli bilgiler ve uygulamalar sunuyor. Kitabın son bölümünde ise özel bir meditasyon metoduna yer veriyor. Madde altı dünyamızla iletişim kurarak DNAmızı yeniden yapılandırmak adına kitap geleneksel bilimin ötesine geçerek inovatif bilimin en güzel örneklerinden birini sunuyor.
    kafatamircisi
    Gelişim için başkalarının düşüncelerine ihtiyaç duyduysan zaten gelişememişsindir, yani kişisel gelişim kitapları okumak vakit kaybıdır.
     moon_night
     lise sağlık bilgisi kitabi
      blacksabahattin
      prof. dr. özcan köknel'in kitapları ve doğan cüceloğlu'nun tabii ki. Özcan hoca psikoloji konusunda tam bir üstadtır, bilgisini en yalın ve en doğru şekilde aktarabilen nadir profesörlerden. Doğan Cüceloğlu'nun kitapları da çok didaktiktir, her biri birbirinden akıcı ve güzel. Bir de Recep Şanal var mesela onun bir kitabını almış okumuştum Kuantum ve Kuran, çok etkileyici bir kitaptı, Kuran'ı üç kere okudum hatmettim ama onun kitabını okuyana kadar tam olarak ne denmek istendiğini anlayamamıştım, R.Şanal Kuantum ve Kuran'da kutsal kitabın özünün Fatiha suresinde yattığını yazmıştır ve okuyunca o inanç duygusunu içinizde hissedebilirsiniz, etkileyici bir kitaptı gerçekten.
       tsukyomi
       Elime birkaç tanesi geçti ama bildiğim şeyleri anlatmaktan başka bir işe yaramadılar. 12 yaşından beri Sun Tzu ve diğer ustaların yazdığı Savaş Sanatı'nı, 15'imden beridir de Clausewitz'in Savaş Üzerine adlı kitaplarını okurum, babam sağ olsun. Her gün ikisinden de rastgele birkaç sayfa. Hala hayattaysam ve az da olsa bir şeyler başarmışsam o kitapların sayesindedir. Edit; ikisi de askeri strateji/taktik kitaplarıdır, kişisel gelişim kitaplarıyla alakası yoktur.
        gundemss
        İlber Ortaylı Bir Ömür Nasıl Yaşanır bir ara sürekli kişisel gelişim okurdum o yüzden çok okudum ama en iyisi buydu
         melina26
         kişisel gelişmeyişim 🤕
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.