Kişisel Gelişim Kitaplarının Para Tuzağı Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sozdedegilgozde
   Önceden çok kişisel gelişim kitabı okuduğumu itiraf etmem gerekirse hiçbir işe yaramadıklarını da belirtmem gerek. Onlar yerine psikoloji kitaplarının daha etkili olduğunu düşünüyorum.
    zimbo
    Allah'tan sadece ücretsiz verilen kişisel gelişim kitaplarını kullanmışım gerçekten dışarıda parayla alınan ile aynı bilgi var.
     sisibisoshi
     Bir Piç'in Başarı Hikayesi : Jon Snow. Sen de başarabilirsin! Yarın raflarda görürüz. :)
      nunukafasi
      Kişisel gelişim kitaplarının 80-90'larda popüler olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu süreçte bireysellik, özgürlük söylemleri oldukça popülerdi. Girişimciliğinde insanlar tarafından benimsenmiş olması. İş yerlerinde artık bireyselliğin ön plana çıkması da kişisel gelişim kitaplarına bir ihtiyaç doğurdu. Çünkü artık önemli olan birey olarak bizdik. Kendimizi geliştirmemiz, sürekli yeni nitelikler katmamız gerekiyordu. İşte kişisel gelişim kitapları da tam olarak bu ihtiyacı karşıladığı için çok popüler oldu. Hala da popüler olmaya devam ediyor. Çünkü kendimizi geliştirme ihtiyacı hala var ve belki 80-90'lara oranla daha fazla çünkü artık okuduğun okul, mezun olduğun bölüm değil, kendine ne kattığın, kendini nasıl geliştirdiğin daha önemli. Ancak ne yazık ki kişisel gelişim kitapları sizde hiçbir değişim hiçbir gelişim yaratmaz. Popüler kültürün bir ürünüdür sadece.
       yahyacandedee
       kitabı yazan amcık ağızlıyla aynı koşullarda ve durumlarda bulunmayacağım için beni yönlendireceğini sanıyor. Daha amcık ağızlı olan ise bu kitapları okuyup hayatlarının merkezine koyanlar
        ozlemiko_0
        Bu kitaplar kadar hiç bir kitap beni hayattan soğutmadı. Bir insan neden bu kitaplara ihtiyaç duyar ki. Bunların içinde yazanları zaten hayat sana söylemiyor mu? Bir de her önüne gelen kişisel gelişim uzmanı olmuş gibi kitap yazıyor. Yıldık yaa
         a.l.p.o.l.l.o.n
         Bak işte şimdi gerçek bir meseleyi konuşuyoruz :)))
          cahit
          Bence bu yorum saçmalık bazı kitaplar gerçektn çok etkileyici bir kısmı berbat olanlar ile kıyaslamak yanlış
           miguelfelix
           Kişisel gelişim ve motivasyon yazıyorsa kac kardeşim yeni nesili nasıl sogusleriz bak ben bunları yaptim villam son model arabam var sende yap ama once 699 tl ye kişisel gelişim ve motivasyon eğitimimizi almalısın almadan yapamazsın yada 5000 tl ye sana kişisel mentorluk vereyim maaşlı kölelikten kurtulun derler oyuna gelmeyin alayı dümen :)
            makaronlumeybuz
            Bence de . Bi kere okumayı denedim ama yok yarıda kestim . Bir insan kendi doğrusunu yanlışını , dünya görüşünü bulamıyosa irade, akıl ne işe yarıyor ? Niye mutluluğun tanımını başkalarının hislerinde arıyoruz ?
             doctor-what
             yüz kitaptan doksan dokuzu çöp bence, hem çok iyi bir kişisel gelişim kitabından bile alınabilecek olan kısıtlı. İki üç tane kişisel gelişim kitabı okumuş olmak kategorinin esas mevzunu anlamak için yeterli bence. Onlarcasını okumaya katiyen gerek yok
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.