Kimsenin Anlamadığı Şey Sanat mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   impactresponse
   Aslında bu konular hakkında çok az bilgi birikimi olan bir insanın bile kısa dönem bu işlerle ilgilenmesi sonucu elde edebileceği bir fikir ancak yine de; Bu sorunun ortaya çıkış motivasyonu ise "abi şimdi ben film yaptım tamam mı ama öyle bir film yaptım ki insanlar anlamadı, bu yüzden benim filmim sanat filmidir" şeklinde bir önermenin üzerine "hocam iyi hoş da film kimseye bir şey anlatmıyor o halde niye sanat olsun" sorusuyla oluşan diyalogdan meydana geliyor, bu olay ise Mustafa Presheva ve İlker Canikligil'in şu videosundan ortaya çıkıyor:
   https://www.youtube.com/watch?v=_Cg0rnWpioc
   https://www.youtube.com/watch?v=_Cg0rnWpioc
    dr.rock
    Bu konu sizin kafanızı karıştırmış aydınlatayım (ulan nasıl narsistim ya) Hani defile düzenlenir, çook büyük sanatçıların, antik guntik elbiseler geçer, dersiniz “bu ne mk kim giyecek bunu” Hah o derstir. Orada kesim-renk-desen modası dersi vardır. Sonra ondan diğer sanatçılar ilham alır. İşte o “anlaşılamayan” sanat eserleri (bkz Nuri BC filimleri) derstir. Teknik işlerdir Böyle bakın - abi yine genel kültüre boğdun arkadaşları helal - Umutçum bilgiyi mezara mı götürecez - E Peki abi çok kadın çekiyo mu bu - Çekiyor olm çekmez mi, çalışır okursan kadınlar düşer. İşin sırrı bu. Aptal mı onlar, bi yerde okumuşu var diğer yerde elinde telefon sabah akşam tw insta cı. Sen olsan - Haklısın abi - Haklıyım tabi, bi çay demle içelim - Hemen abi
     gulfemkaya
     Sanat, kişinin içinde yaratıcılık ve hayal gücünün dışavurumudur. Bu yüzden ortaya çıkan her ürün sanattır diyebiliriz ama işin iyi sanat mıdır kısmında bir soru olabilir kafamızda
      a.l.p.o.l.l.o.n
      Hideo Kojima gibi bir sanatkar mesela böyle bir girişimde bulundu Death Stranding ile ve ben mesela bayılmışken oyuna bir kısımsa berbat dedi. Hiza getirirsek,eğer emek geçmiş ve kalite çizgisini geçmişse o bir eserdir artık emektir o fakat herkese hitabı farklıdır bu ihtimaldir. Sen nasıl (diyelim) pop seviyorsan bende rap seviyorsam bu da başka bir kesime hitap etmiş. Olayın ama şu yanıda var bazı yapımcılar kompozisyonu yansıtamıyor böylelikle bir anlam yüklenemiyor eserdeki dokümanlara. Bir eseri yorumlamak için o alanda ilgili olup olmadığını kendine sorman gerekir işte o zaman anlaşılır olur ki zaten sen ne olduğunu biliyor olursun tahminleri olur en azından. Anlamak için bazı şeyleri yaşamamız gereken eserlerinde var olduğunu hatırlatarak makale tadında yazımı sonlandırıyorum.
       mehmet_08
       Sikerim sanatı
        benita
        Sanatı anlamak bakış açısıyla alakalıdır. Anlamıyorsa doğru açıdan bakmıyordur.
         bisidiyicem
         cool gözükme ayagına yatılan aktivitedir. anlaşılmayan öyle sanatmı olur be. hele bir modern sanat icat ettiler, onu icat edene sövücemde efendilik bende kalsın.
          handeyakar07
          Benden yola çıkarsak evet.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.