Kilolu Oyuncu Olmak Başrol Olmaya Engel mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Pelin Öztekin verdiği bir röportajda "Bence kilolu insanların da dizilerde başrol oynaması gerekiyor. 100 kilo olan insanın aşkına mı inanmıyoruz ya da çektiği acı mı inandırıcı gelmiyor? Başrolün 50 kilo olup jönün çok yakışıklı olması gerekmiyor. Etrafımızda herkes acı çekiyor, aşık oluyor, evleniyor, boşanıyor. Bu görsel kısıtlamanın hoş olmadığını düşünüyorum." diye bir açıklamada bulunmuş. Kendisinin bu ön yargıyı kırmak istediğini ama sektöre yenilerek zayıfladığını söylemiş. Ben Pelin Öztekin'e hak veriyorum. Herkes her ne kadar biz bir ayrımcılık yapmıyoruz. İyi oyuncu olduktan sonra herkes başrol olabilir diyerek sadece kamuoyu oluşturmaya çalıştıklarını düşünüyorum. Özellikle bu kilolu kadınlar üzerinde daha yoğun. Kilolu oyunculara başrol verilse bile bunların daha çok komedi yapımlarında olduğunu görüyoruz maalesef. Yurt dışında birkaç kadın oyuncuda gördüğümüz gibi Türkiye'de ve tüm dünyada gerçekten oyunculuğa değer verilerek vücut tipi nasıl olursa olsun herkese şans verilir.
    karolunita-
    ne diyem kadın fazlasıyla haklı
     absurdizm
     Türkiye'de maalesef engel
      siradan_birisi
      Her yerde engel bunun Türkiyeyle ilgisi yok kimse şişman yağ tulumu birini izlemez. Netflix dizilerinde filmlerinde kaç tane şişman var? Wonder womanı gal gadot yerine şişman biri oynasa kaç kişi izler?
       caresizcare
       Evet öyle öyle de...
        676irmak
        Engel ama olmaması lazımm 😒
         dr.rock
         Oldu olacak teletabilerde zombi olsun
          matruskaa
          Maalesefki öyle. Yakışıklı/güzel, kaslı, mükemmel ölçülü bir bedeniniz yoksa olamazsınız. Yapmazlar daha doğrusu. Haydi gösterin bakalım son dönemde güzellik algısı üzerine kurulmamış bir dizi ve başrol.
           thetalentedmrripley
           Insanlar kendi hayatının başrolünde kimi görmek istiyorsa ekranda da başrolde onu görmek istiyor. Acı ama gerçek 🤷‍♂️
            nickimdebileolmaz
            Şişman oyuncudan önce düzgün bir karakter yaratmak gerek, Türk ve dünya dizileri de genel de karakterler kasıntı tipler den ileriye gidemiyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.