Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 5 Kuruşluk Tazminat Davası
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında 5 kuruşluk iki tane dava açıldığını belirtti. Davaya ilişkin açıklamalarda bulunan Çelik, "Son bir hafta içerisinde Sayın Erdoğan'ın iki farklı konuşması oldu. İkisinde de sayın Genel Başkanımıza yönelik çok ciddi hakaretler yapıldı. Genel Başkanımız her zaman için, mümkün olduğunca siyasilerin eleştiriye katlanma yükümlülüğünün altında olduğunu düşünüyor ancak sürekli olarak iftira atmaları, yalan söylemeleri, Genel Başkanı bir anlamda hakaret eden kişi olarak tanımlamaya çalışmaları ve bunla ilgili algı yaratmaya çalışmalarının ardından Genel Başkan tarafından talimat verildi. Dilekçeyi bugün sabah itibariyle Ankara Asli Hukuk Mahkemeleri'ne verdik. Dolayısıyla 5 kuruşluk, iki tane dava açıldı" dedi. Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, Kılıçdaroğlu'nun '5 kuruş'luk dava talimatını "Adamına, kişiliğine, ederine göre tazminat olmalı, benim için Erdoğan'ın değeri 5 paradır, o nedenle 5 paralık dava açılması lazım. Ancak madem 'para' birimi tedavülde yok, o halde 5 kuruşluk dava aç ve bunu da belirt" ifadesiyle verdiğini aktardı.
    issizmadaaam
    Valla çok manidar. Erdoğan çıkar "vizyonsuz bay Kemal, isteye isteye 5 kuruş mu istedin?" derse şaşırmam valla.
     kisidegildisiii
     3 kuruşun 5 kuruşun hesabını yapma Bay Kemal.
      pillowtalk
      Bu ne biçim saçma sapan işler ya. Benim için değeri 5 paradır bilmem ne. Bu muhalefet böyle oldukça biz hiçbir yere varamayız abi. Korkunç bir zihniyet. Ben en iyi şekilde muhalefet yapıp köşeye sıkıştırayım derdi yok saçma sapan davaların peşinde.
       redblack
       "Bagimsiz" yarginin, yeni yilinin sarayda acildigi bir ülkede kimi kime şikayet etmiş ki? 😅
        dr.rock
        Ay kavgada söylenmez kız
         killforyou
         bırak bu işleri bay kemal. kemal bey ile bay kemal arasında dağlar kadar fark var. bay kemal denildiğinde sanki ingiliz muhipleri cemiyetinin bir üyesiymiş gibi geliyor kulağa. kemal bey denmiyor bu yüzden. milyonlarca kişinin umudusunuz, hala boş işler kovalıyorsunuz. 5 kuruşlukmuş, 5 milyonlukmuş fark etmez. adam size hakaret edebilir ama bizim yıllardır anamızı ağlatıyor. uğraşacaksan kendi şovun için uğraşma. bizim için uğraş.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.