27
3.11.2020
Keşke Riskli Binalarda Oturmak Tercih Edilmeseydi
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında onlarca kişinin yaşamını yitirdiği İzmir'deki deprem için "Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi" diyerek vatandaşı suçladı. Bahçeli'nin tepkilere neden olan açıklaması şöyle: "Keşke birkaç metrekare fazla pay almak uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Keşke, zemin etüdü yapılsaydı. Biraz daha fazla kazanmak uğruna betondan, demirden çalan insan müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Keşke sağlam yapılmış binaların kolonlarını kesip alan genişleten basit ve ölümcül kurnazlıklara tevessül edilmeseydi. Keşke uyarılar, hazırlanmış raporlar dikkate alınıp çöken binaların depreme dayanıklı olup olmadığı yıllar önce kontrol edilseydi. Etkili bir denetim süreci işletilebilseydi."
    cinayetvaraga
    hırsızın hiç suçu yok değil mi? Nazik götlerinizi sıcak köşklerde ve saraylarda yumuşak tutun. ama unutmayın siz de bir gün öleceksiniz!
     redblack
     Keşke sen de o koltukta oturmasan ama işte
      dr.rock
      Açlık sınırının gte kaçtığı Milletin ayazda kalmamak için sobaya yapıştığı şu günlerde riskli binada oturmayın demek ekmek bulamazlarsa pasta yesinler demek gibi bşi Bu siyasetçiler ne yapsa hakları, hatta az bile yapıyorlar. Bu zihniyete oy atıyor millet.
       ceviz-agaci
       Neden millete tek bir faydası dokunmamış bu zatı morukları her şeye karışır zaten bir sevimsiz yüzünden ülkenin dibine edilmiş bir sus ya bir sus
        handeyakar07
        Ben 30 yıldır vekillik genel başkanlık yapmıyorum senin gibi.
         asit
         tercihen olduğunu sanmiyorum ya mecburendir.. umuyorum ki insanları buna itenlerin hayatları da enkaza dönüşür.
          who_am_i
          🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘
           serdarvdogan
           keşke birilerinin babaları korunmanın ne olduğunu bilip uygulasalardı!.
            etipufyaren
            Heyecan arıyorlardı belki
             herseyinaktivisti
             Bugün Mucize Ayda'nın babası demiş ki ben de isterdim lüks yerlerde oturmayı ancak anca buna yetti gücüm. Yemin ediyorum daha güzel bir kapak cevap olamazdı.
              plazacalisani
              Herkes ayda 88 bin kazanmıyor Bahçeliciğim
               pillowtalk
               Saatlerce burada oturup sistem eleştirisi yapsam boş. Ulan bahçeli eğitimsiz bir adam olsan derim ki üniversitenin kenarından kıyısından geçmemiş okumamış etmemiş bir adam ne bekliyorsun derim. Okumuş etmiş adamsın. Beyninde bir gram dahi olsa bilgi vardır. Biraz olsun eleştiri yapmaktan, sisteme dönüp ulan biz ne yapıyoruz demekten acizsin bari sesini çıkarma sus otur da insan sansınlar.
                roar
                Siyasilerin gerçekten böylesine talihsiz açıklamalar yapıyor olmaları beni hayrete düşürüyor. Sizin bu iş için çalışan temsilcileriniz yok mu yahu? Danışmanlarınız ne iş yapıyor. Söylemlerinizi denetleyen editörleriniz o yok mu? Hayır gelsinler ben ders vereceğim onlara hem de beleşe. Yeter ki böyle saçma sapan açıklamalara izin vermesinler.
                 ozymandiase
                 Keşke bizim de gerçekten başımızdakileri adamakıllı tercih etme şansımız olsaydı...
                  rarero
                  Kapitalist bir düzende yaşadığımızın farkında olmayan bir siyasetçinin sisteme başkaldırı gibi gerçekleştirdiği söylem. Yazık gerçekten. Ama Ayda'nın babası en güzel cevabı vermiş
                   desiyazi
                   Zevk alıyoruz riskli binalarda oturmaktan... Böyle bi aksiyon böyle bir gerilim (!)
                    buse01
                    Aksiyon seviyorlar napsınlar
                     damladamlo
                     Aynen bunak birey, zaten bu ülkede insanlar tercihlerini yaşıyor. Asgari ücretle geçinen insanların ülkesi burası. Ne tercihinden bahsediyorsunuz ya
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.