31
22.7.2020
Kesinlikle Evlenmeyi Düşünmüyorum
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   criglernajjar
   Okulumun bitip, doktor olarak atanmama yalnızca 1 sene kaldı. Benim hayalini kurduğum hayat, akşam eve gelince bilgisayarımı açıp, çatır çatır oyun oynamak. Ben kazandığım parayı kendim yemek istiyorum. Zaten psikolojik olarak da çok hassas, alıngan bir insanım. O kadar alıngan bir insanım ki daha önceden kafamdan defalarca intihar düşünceleri geçirdim. Ailemden beni kendimi uzaklaştırdım. Yani evlensem bile çok kısa sürede boşanma ihtimalim çok çok yüksek. Bir kadına anlayış göstermek, yalnız yaşamaya göre beni çok daha fazla üzer, bundan adım gibi eminim. Evlenmeden de yaşanılabileceğine inanıyorum, Beyazıt Öztürk bunun en güzel örneği. Şunun da farkındayım, evlenmeden yaşamak zor; ama benim psikolojik durumum buna uygun değil. Dünya üzerindeki hiçbir kadın, bana tolerans gösteremez. Başka bir insanın huzurunu bozmamak adına yalnız kalmayı seçtim.
    pumpkinpie
    Kendi seçimindir, hayatında başarılar.
     uckediannesi
     Peki bundan bize ne?
      rotasizkerim
      Kadın medeniyettir diyorum. Evlenip çağdaş uygarlık seviyesine çıkmayı planlıyorum.
       hysosiri
       Kendine karşı böyle açık sözlü olabilmen cesurca. Bana kalırsa birçok insan böyle ama toplumsal kaygılarla evliliğe zorlanıyor, sonuçta mutsuz bir evlilik ve sağlıksız bir ortamda büyüyen çocuklar oluyor işte. Bazı şeylerin farkında olabilmek güzel
        orbitty
        Herkes evlenmek zorunda değil, herkes çocuk istemek, yapmak zorunda değil, herkes bir evliliği yürütebilecek, bir çocuğu iyi şekilde yetiştirecek becerilere sahip değil. insanlar bunu algılayabildiklerinde ve farkındalık kazanabildiklerinde umuyorum ki gelecek nesilde çok daha sağlıklı, sevgiyle büyümüş insanlar ortaya çıkacaktır.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.