Kendini Yetiştirememiş İnsanla Muhabbeti Kesecek Kadar Olgun musun?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hayatimsirtcantamda
   Belirli bir yaştan sonra bu olgunluğa kavuşuluyor diye düşünüyorum. Kişiye göre değişir tabi bu nokta ama herkes bir noktadan sonra kendine hak ettiği değeri vermeye başlıyor. Karşı tarafın artık düzelmesini, hata yapmamasını beklemiyor. Bunun yerine o insandan usulca uzaklaşıyorsun, mesafe fiziksel değil, gönül olarak uzaklaşıyorsun. B Ben şahsen kendini yetiştirememiş insanla uğraşacak yaşı geçtim ve cevabım evet.
    entelbukalemun
    Sırf bu yüzden tüm arkadaşlarımla ilişkimi kestim. Anlayacağınız arkadaşı olmayan bir yıkıkım şu an. Ama bunu söylemekten çekinmiyorum çünkü hayatımda beni düşüren insanlar olacağına olmasın daha iyi. Ama kitaplar var mesela. Ağzı, dili olan insanlardan daha çok şey anlatıyorlar. Onlar iyi bir arkadaşlar.
     benita
     Gelişime açıksa kesmem ama inatla ben bilmek istemiyorum derse niye uğraşayım
      pisilamest1
      Cahil cühelalarla uğraşamam valla.Hemen çıkarırım.İnsanı hiç kimse eğitemez.İnsanın kendini ancak yine kendi eğitir.Ha aile eğitimi de önemli.
       ladydisko
       artık diğer insanlar yüzünden kendime sıkıntı veremiyecek kadar olgunlaştığımı düşünüyorum eskiden kızabileceğim şeyleri şimdi umursamıyorum
        dipsiz
        Üniversite öğrencisi olarak diyorum, öncelikle her şey okumak değil. Okumakla kendini geliştirebilirsin ama yüzde yüz değil. Özel üniversitede baba parasıyla fizyoterapi okuyan bir kızla sohbet etmiştim. Bana direkt "ben emir almam, emrederim" deyip saçlarını savurmuştu. Anlamadığım şey fizyoterapist olunca üstlerinden emir almayacak mıydı? Merak edip bir fizyoterapiste sormuştum, adam 11 senelik fizyoterapistmiş ve çalıştığı kurumdan emir alıyormuş hatta bazen çok ciddi talimatlar aldıkları da oluyormuş toplantıda. Şimdi ben bu kızla sohbeti kestim hatta engelledim. Bence olgunum.
         patikli-kontes
         ben önceden kendini yetiştirememiş gibi bir ayrım yapamadım ya, o da farklı yetiştirmiş gibi bi bilincim vardı. sonra bi ara o insanları yettiğimce yetiştirmeye çalıştım ama şimdi daldan pat diye düşecek kadar olgunum bu konuda :D
          rarero
          Cahile laf anlatılmaz. Empati yapmayan, dar gözlüğünden her şeyi kendince eleştirmeye çalışan boş insanla hiç uzatmadan haklısın deyip muhabbeti bitiririm.
           moonlight3rd
           Buradan bile birçok kişi ile yaptım. Gerçek hayatta sayısı yok.
            vetanrionuyaratti
            Pek insan ayırt etmem herkes kendine göre güzeldir. Enerji olarak anlaşamadığım insanlarla genelde iletişimi en aza indiririm ama kesinlikle muhabbeti kesmem. Hayatımıza giren herkesin bir yeri olduğuna inanırım Mesela elimde cam şişe kırıldığında doktora gittiydim ama pek ilgilenmediler. Hemşire olan eski sevgilimi arayıp yardım edip edemeyeceğini sormuştum. Hastanede doktor ayarlayıp bir kaç tıbbi malzemeyle beni eve geri yollamıştı. Mesela her ne kadar iletişim kurmuyor olsamda kimsenin numarasını da silmem. Hepimiz meslekleri olan kocaman insanlarız ve iyi yada kötü bir şekilde birbirimizle iletişim kurmuş oluyoruz
             ozymandiase
             Aslında önceden bu olgunluğu gösteriyordum. Ama artık Yıldırma politikasını uyguluyorum.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.