Kendini Yeteri Kadar Geliştirememiş Biri ile Evlenip Onu İstediği Gibi Yetiştiren Eş Misyonu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bu zihniyete sahip birçok insan var özellikle beylerin birçoğu kırsaldan onların tabiri ile tırnak içerisinde cahil, gözü açılmamış bir kızla evlenip, çeşitli kurslarla şehirde hayal ettikleri bir kadın yaratmak. Daha zırva bir düşünce ne gördüm ne duydum arkadaşlar. Bizim uzaktan akraba cenahında da böyle bir olay varmış sanırım "Ya kapısını ne kadar güzel eğitti, ne kadar gelişti x kişisi" diye cümleler duyuyor ve hayretle karşılıyorum. Böyle düşünen arkadaşlar varsa argümanları nedir onu öğrenmeyi çok isterim. Ya sizler nasıl belirli bir yaşa gelmiş bir kadını ya da adamı değiştirebileceğinizi düşünüyorsunuz? İnsanlar değişmez bu böyle gelmiş böyle gider. En fazla rol yaparlar. Ben mi yanılıyorum?
    mrsnl33
    Cahil insanla muhatap bile olmamaya çalışıyorum,bi de evlenecekmiyim?
     kafatamircisi
     İnsanlar değişmez ama eğitilebilir Kendi dengime olsun, kafa yapıma göre olsun, armutun sapı, üzümün çöpü derseniz evde kalırsınız))
      lazycat
      insanlar değişir
       dikistutmaz_sabri
       kimseyi eğitmekle yetiştirmekle uğraşmam bu yaştan sonra sirk için hayvan yetiştirir gibi bu ne saçmalık herkes kendine göre olanı alsın ona göre yaşasın davul bile dengi dengine
        berat_redflag
        Köpek mi bu da eğitiyorsun
         galatasaraylibircivciv
         İki tarafinda akıllı zeki ve yeterince olgun olmasi önerimdir 👍 öbür türlü hiçbirşey yürümez yürüyemez....
          mrlawyerkk
          Rezilliktir, hem kendisine hem hayatındaki insana gram saygısı ve sevgisi yoktur. Gidip herhangi bir robot edinebilir ya da türlü hobilerler yalnızlıktan kurtulabilir. Başka birinin hayatını mahvetmesine gerek yoktur.
           kartal-gol-gol-go
           bu devirde cahil kadin veya erkek yoktur artık maymun hipermetrop azıcık Google bir tutam da YouTube vardir
            kisi
            Ön edit: Yorumlara bakıyorum da eğitilmeyi köpek olarak görülme olarak görüyorlar. Daha çok bilen daha az bilene öğretir. Anamızın karnından prof. çıkmadık. Herkes bir çok konuda eğitiliyor ve eğitiyor. Bu bana bir şey öğretmek senin ne haddine kafasıyla bir şey öğrenemeden geçip gidersiniz. Aynı şekilde bilip öğretmezseniz de başkalarına büyük bir haksızlık yaparsınız. Amaç hiyerarşik bir ailede büyümüş, ailesinin de genelde evliliğin sürmesi konusunda taraf alacağı, az ile yetinmeye alışmış, evliliği ömür boyu sürdürmeye niyetli, bağımsızlığa ve bireyselliğe çok bağlanmamış vs. biri ile evlenmek. Alayım da kendime köle yapayım düşüncesi ile yapılmıyorsa bu istekleri yanlış bulmuyorum. Bireyselleşen toplumlarda evliliği sürdürmek zorlaşıyor. İnsanlar en küçük sıkıntıda kaçmaya başlıyorlar. Bir çok kişi kaçmakla da yetinmeyip ayrıldığı eşe düşman olabiliyorlar. Zaten daha evlenmeden astronomik istekler başlıyor ve bu isteklerin hiç durmadan tatmin edilmesi bekleniyor. Ancak bu konuda sık sık yapılan hata, iyi niyetli olmakla, güçsüz olmanın birbirine karıştırılması. İnsanları çok yanlış düşündüren bir kırsal romantizmi var. Biri kırsal kesimde yetişti diye hiyerarşik bir ailede yetişti diye içi dışı iyilik, saflık dolu sanıyorlar. Gerçekten iyi niyetli biri ile, karakterli biri ile evlenmezseniz bağımsızlaştıkça, güç elde ettikçe çocukluğundan beri bağımsız olan bir insandan çok daha fazla size sıkıntı çıkarır. Sonradan görme diye bir laf vardır. Gücü kontrol etmeyi bilmeyen insan daha sıkıntı.
             sonnokta
             Ben genel kültürü zayıf birisi için kendimde mücadele gücü bulamıyorum maalesef. Sonu kısa sürede ayrılıkla bitiyor. Yapabilene saygı duyarım. Tabii kendi çıkarlarını gözetip karşısındakine insanca yaşam sunmuyorsa o da ayrı bir başlık gerektirir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.