35
23.12.2020
Kendini Hep En Kötü Senaryoya Hazırlayan İnsan Doğru mu Yapıyor?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   peripedia
   Hayatın akışı içerisinde kendini hep en kötü senaryoya hazırlayan, ihtimaller içerisinden en kötü olanını düşünen insanlar vardır çevrenizde belki de sizsinizdir o. Kötü için hazırlık yapınca insan kendini daha güvende, hazır ve dayanıklı hissediyor. Güçlü olduğunu düşünüyor belki ama bu durum o kadar da sağlıklı değil aslında. Evrene gönderilen olumsuz mesajdan, beynin hayal ile gerçeği ayırt edememesinden kaynaklı kötü senaryoya uygun tercihler yapmasından bahsetmeyeceğim. Bu durumun insanı ne kadar yorduğu ve göz göre göre kaygı bozukluğuna davetiye çıkarması ile ilgileniyorum daha çok. Gereksiz bir panik havası yaratıyor bu durum kötü bir şey yaşamadan da bir şeylerin kötüye gideceğini düşünmek ve bunun için bir çözüm arayışına girmek sizce de çok anlamsız değil mi?
    ali-vercetti
    hayattan zevk alamaz ki..
     _gizem_
     en iyisini yapıyor çünkü en azından hayal kırıklığına uğramıyor...
      mevsimlerdensnbahar61
      Bi yerde şöyle diyordu; Sonucu kötü olcak bi şey olsa bile iyi düşünülmeli en azından o süreçte mutlu oluyor insan. Şahsen ben hep kötüsünü düşünürüm bi faydasını görmedim
       ladydisko
       ben yapıyorum hiç doğru bir şey değil yaptıklarından zevk alamıyorsun
        me_out_bye
        Hazırlıklı olur orası iyi bir şey ama hiç zevk alamaz ve hep kötü modda olur başlığın altında dendiği gibi. %50 faydalı %50 kötü. Pozitif olmak içini rahat tutmak hoş bir şey.
         palmiye
         O benimdir. Hep en kötüsünü düşünürüm. Küçücük iyi bir şey olsa, kırıntı dahi olsa mutlu olmam bundan dolayıdır.
          tsukyomi
          Benim bu. Kötünün iyisi çıkınca bile sevindirir, kötüyse de zaten hazırlıklısındır. Buna stratejik davranmak deniyor, sağlıksızlık değil. Savaşa mühimmatsız girmemeyi tercih ediyorum, çok iyi olacak deyip dımdızlak girenleri çok gördüm psikiyatri bölümünde. Tedbirini al, gerisini sal.
           mrlawyerkk
           Yapacak bir şey yok. Kötü olasılıkları düşünmeyince ne olacak? Hayal kırıklığı, şok, bunalım yaşanacak. Bunu yaşamamak için kendini hazırlamak en güzeli. En azından bir eylem planın olur elinde ve bir şekilde sağ çıkabilirsin ama bardağa hep dolu tarafından bakarsan gerçeği göremezsin.
            detokssuyu
            Belki bilinçli belki de farkında olmadan yapıyoruz ama akıl ve ruh sağlığımız için doğru bir hamle değil bence. Hep bir şüphe hep bir şeyler kötü olacakmış hissi hayattan keyif almamızı engelliyor. Gerçekçi olalım, doğru analiz edelim buna varım ama hep en kötüsünü düşünmek mahveder insanı.
             gregory_
             En güzelini yapiyor, iyi bisey çok zor oluyor.
              dr.rock
              Kafayı bozuyorsa yapmamalı, bozmuyorsa, olay dikkatli olmaksa iyidir
               eski_bi_tanidik
               Hayır. Bu insanlar hep negatif düşünürler negatif şeyleri kendilerine çekerler. Negatif şeyleri bazıları hariç buu kadar dikkate almaya gerek yok bence
                eflayilmaz
                Bence en mantıklısı. Kötü bir şeyi bekliyorsun ileride iyi bir şey olursa normalden daha mutlu oluyorsun. Güze oluyor
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.