Kendini Hep En Kötü Senaryoya Hazırlayan İnsan Doğru mu Yapıyor?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Hayatın akışı içerisinde kendini hep en kötü senaryoya hazırlayan, ihtimaller içerisinden en kötü olanını düşünen insanlar vardır çevrenizde belki de sizsinizdir o. Kötü için hazırlık yapınca insan kendini daha güvende, hazır ve dayanıklı hissediyor. Güçlü olduğunu düşünüyor belki ama bu durum o kadar da sağlıklı değil aslında. Evrene gönderilen olumsuz mesajdan, beynin hayal ile gerçeği ayırt edememesinden kaynaklı kötü senaryoya uygun tercihler yapmasından bahsetmeyeceğim. Bu durumun insanı ne kadar yorduğu ve göz göre göre kaygı bozukluğuna davetiye çıkarması ile ilgileniyorum daha çok. Gereksiz bir panik havası yaratıyor bu durum kötü bir şey yaşamadan da bir şeylerin kötüye gideceğini düşünmek ve bunun için bir çözüm arayışına girmek sizce de çok anlamsız değil mi?
    _gizem_
    en iyisini yapıyor çünkü en azından hayal kırıklığına uğramıyor...
     gregory_
     En güzelini yapiyor, iyi bisey çok zor oluyor.
      ladydisko
      ben yapıyorum hiç doğru bir şey değil yaptıklarından zevk alamıyorsun
       vsjvsjvsjv000
       O benimdir. Hep en kötüsünü düşünürüm. Küçücük iyi bir şey olsa, kırıntı dahi olsa mutlu olmam bundan dolayıdır.
        ali-vercetti
        hayattan zevk alamaz ki..
         mrlawyerkk
         Yapacak bir şey yok. Kötü olasılıkları düşünmeyince ne olacak? Hayal kırıklığı, şok, bunalım yaşanacak. Bunu yaşamamak için kendini hazırlamak en güzeli. En azından bir eylem planın olur elinde ve bir şekilde sağ çıkabilirsin ama bardağa hep dolu tarafından bakarsan gerçeği göremezsin.
          tsukyomi
          Benim bu. Kötünün iyisi çıkınca bile sevindirir, kötüyse de zaten hazırlıklısındır. Buna stratejik davranmak deniyor, sağlıksızlık değil. Savaşa mühimmatsız girmemeyi tercih ediyorum, çok iyi olacak deyip dımdızlak girenleri çok gördüm psikiyatri bölümünde. Tedbirini al, gerisini sal.
           mevsimlerdensnbahar61
           Bi yerde şöyle diyordu; Sonucu kötü olcak bi şey olsa bile iyi düşünülmeli en azından o süreçte mutlu oluyor insan. Şahsen ben hep kötüsünü düşünürüm bi faydasını görmedim
            eflayilmaz
            Bence en mantıklısı. Kötü bir şeyi bekliyorsun ileride iyi bir şey olursa normalden daha mutlu oluyorsun. Güze oluyor
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.