Kendimize Ait Dünyalar Yaratıyoruz!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zelo_army
   Bir anlığına,her şeyden uzaklaşın ve bir dünya düşünün. Sadece siz varsınız ve siz ne derseniz,kimi isterseniz o gelecek oraya. Sadece siz ve istekleriniz, arzularınız olacak. Ne getirirdiniz oraya,ya da nasıl bir yere dönüştürürdünüz kendinize ait olan bu gezegeni?
    thetalentedmrripley
    Her insanın doğduğunda bir ağaç ve bir hayvanla kader ortağı olduğu bir dünya olsun. İnsan büyüdükçe daha çok ağaç ve hayvanla bağlansın. Onların canı acıyınca insanın da canı acısın, onlar ölünce insan da ölsün. Bu vesileyle doğaya ve diğer canlılara karşı işlenen suçlar insanlara karşı işlenen suçlar gibi cezalandırılsın. Ve bu dünyada insan eliyle cezalandırma olmayacak. Doğrudan etki tepki prensibi var. Kötülük yapan aynı şekilde kötülük görecek, iyilik yapan aynı şekilde iyilik görecek. Yaptığın iyilikler kadar zengin, yaptığın kötülükler kadar fakir olacaksın.
     cinayetvaraga
     Devlet ve milliyet kavramı olmadan, herkesin insanlık için çalıştığı, herkesin emek verdiği, ve her şeyden faydalanabildiği homojen bir toplum olsun. para kavramı ortadan kalksın. insanlar varlığını devam ettirebilmek için minimum duzeyde gerekli yaşamsal maddeleri üretsin ve tüketsin. din yok, milliyetçilik yok, araplar yok, savaş yok. tabiata zulüm, statü, hiyerarşik uçurum, para, silah, sınırlar yok. sadece emek ve motive edilmiş güdümlı topluluklar var. sanat bilinci her yerde olmalı. herkes her yeri görmeli, herkes önce kendini sevmeli. böyle bir ütopya ile gecemi sonlandirayim bari. belki rüyamda görürüm.
      samyeli90
      Stem gibi bir şey ailemi alırım yanıma annemi abimi kardeşimi ve kedimi En yakın arkadaşımı bebişi alırım kocasını isterse alırım ikinci ailem olan onun ailesini alırım 10 kişi yaşarız güllük gülüstanlık Ekeriz biçeriz yeşil ağırlıklı bir gezegen olurdu sessiz sakin etrafta sokak kedileri köpekleri olsun istedikleri zaman mamaları suları verilsin
       merthub
       Betese LPDABÖÜSHSMISJMŞX
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.