Kendime Çok Kızıyorum Ama Bir İnsanın Cinsel Yönelimi Bende Önyargı Oluşturuyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kenantatlitug
   O insanı daha yakından tanımaya başladıkça bu önyargı kırılsa en başta oluyor maalesef. Zamanla tamamen kırarım umarım bu önyargıları:(
    madashell
    Önyargısı olmayan hiçkimse yok bu hayatta. Önemli olan onu dizginlemek. Kararlarının önüne geçmesini engellemek. Ayrıca gerçekten insanların cinsel yönelimleri kimseyi alakadar etmez. Saygı herkes için geçerlidir.
     cherry-cupcake
     Bu erkeklerin iki yüzlülüğü resmen. İki kadın öpüşünce izlersiniz hiç iğrenç gelmez ama iki erkek böyle bir şey yaparsa tü kaka. İki yüzlüsünüz.
      nursimarley
      Kendine kızman iyiye işaret, eğer birçoğu gibi bunun bir sorun olduğunu fark etmeseydin işte o zaman gerçekten bu bir problem olabilirdi. Madem ki sen, oluşturduğun önyargının farkında ve bundan rahatsızsın, o zaman sana kendimce birkaç öneri verebilirim: Öncelikle, heteroseksüel insanları nasıl ki 'normal' olarak görüyor ve iletişim kuruyorsan, aynısını sence 'farklı' olanla da dene. Kendi deneyimlerimden yola çıkarsam eğer; hayatımda tanıdığım gay, lezbiyen ve trans insanlar bana çokça şey kattı diyebilirim. Dünya görüşümü kesinlikle değiştirdiler. Sen de buna izin verebilirsin. Ayrıca bu insanların, yabancılaştırıldıklarını, uzaklaştırıldıklarını, aşağılandıklarını hiç unutmamak ve onları dışlayan bu sisteme bir katkıyı da bizim yapmamamız çok önemli. Nasıl ki; insanlar fikirleriyle, yaptıklarıyla, uğraşlarıyla var oluyorlarsa; LGBT bireyler de cinsel yönelimlerinden çok daha fazlasılar. Beraber olmak istedikleri insan, sevdikleri cinsiyet ya da tercih ettikleri yaşam şekli onları kesinlikle 'kötü ya da yanlış' yapmıyor. Sanıyorum ki, bunları sürekli aklımızda tutmak bizi önyargılarımızdan arındırabilir. Ve önyargıdan arınan insan rahatlar inan bana.
       sapkalikadin
       Bence böyle konularda çoğu kişinin önyargısı oluyor,önemli olan zamanla bu önyargıları kırabilmek
        drbreuer
        Muhakkak ki bizlere empoze edilmiş çeşitli cinsiyet rolleri ve kavramları var ve bu nedenle tamamen objektif ve bağımsız bakabilmek toplumumuzda çok zor . Ancak hikayelerini inceleyip hayatlarını tanıma fırsatı bulduğunuzda aslında farklılıkların yalnızca güzel birer renk olduğunun ayırdına varıyorsunuz. Her zaman olmasa da detaylar bu ön yargılardan kurtulmaya yardımcı olabilir.
         rraeyobin
         Kimin kimle seviştiği niçin bu kadar çok gündem oluyor anlamıyorum
          ilsasilem
          Kendine kızmamalısın. Çünkü insanların cinsel yönelimi sende ön yargı oluşturmuyor, sen zaten heteroseksist sistemde heteroseksüel olmayan herkese karşı ön yargılısın ve bu ortaya çıkıyor. Bu ailen, arkadaşların, eğitim aldığın yerler ya da çevren tarafından sana empoze ediliyor sen farketmiyorsun bile. En çok da medya ve reklam yoluyla öğreniyorsun bunu. Kendine kızacağına oku ve onların da var olduğunu kabullenmeye çalış
           nobody1
           Önemli olan bu önyargıları kontrol altına almak
            nunukafasi
            En azından bunun bir ön yargı olduğunun farkındasın. Evet eşcinsellik bizlere hep normal dışı sapıklık sapkınlık olarak gösterildi. Ben de liseye giderken öyle düşünüyordum.Ancak üniversite hayatım, okuduklarım, gördüklerim, kendi içimde sorguladıklarım, düşündüklerimle bunun bu kadar ön yargı yaratacak bir şey olmasının bu kadar anormal gelmesinin ve özellikle dinlerin de bu konuda çok durmalarının sebebini doğurganlığa bağlıyorum ben. Çünkü bizler üremek için varız. Üreme de sadece kadın ve erkeğe atfedilmiş bir durum. Ama atfedilen sadece üreme. aşk, sevgi, cinsel çekim için bir kısıtlama yok. Ki ben bu insanların bazılarının dediği gibi can sıkıntısından artık deneyimleyecek şeyleri olmadıklarından olduğuna dair söylemleri de zırvalık olarak görüyorum. kimse kolay kolay toplumsal normların dışına çıkmayı göze alamaz.
             lilalola
             benim de tersine ilgimi çekiyorlar, ilginç karakterler oluyorlar genelde çünkü. gerçi etrafımda tanıdığım biri yok ama dışarda filan gördüğüm, dinlediğim kadarıyla. Bazen önyargılı değilim desek dikkat etsekde farketmeden o şekilde düşünebiliyoruz ya normal bir şey ama önemli olan olabildiğince kırmaya çalışmak önyargıları.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.