Kendime Çok Kızıyorum Ama Bir İnsanın Cinsel Yönelimi Bende Önyargı Oluşturuyor
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kenantatlitug
   O insanı daha yakından tanımaya başladıkça bu önyargı kırılsa en başta oluyor maalesef. Zamanla tamamen kırarım umarım bu önyargıları:(
    madashell
    Önyargısı olmayan hiçkimse yok bu hayatta. Önemli olan onu dizginlemek. Kararlarının önüne geçmesini engellemek. Ayrıca gerçekten insanların cinsel yönelimleri kimseyi alakadar etmez. Saygı herkes için geçerlidir.
     cherry-cupcake
     Bu erkeklerin iki yüzlülüğü resmen. İki kadın öpüşünce izlersiniz hiç iğrenç gelmez ama iki erkek böyle bir şey yaparsa tü kaka. İki yüzlüsünüz.
      drbreuer
      Muhakkak ki bizlere empoze edilmiş çeşitli cinsiyet rolleri ve kavramları var ve bu nedenle tamamen objektif ve bağımsız bakabilmek toplumumuzda çok zor . Ancak hikayelerini inceleyip hayatlarını tanıma fırsatı bulduğunuzda aslında farklılıkların yalnızca güzel birer renk olduğunun ayırdına varıyorsunuz. Her zaman olmasa da detaylar bu ön yargılardan kurtulmaya yardımcı olabilir.
       patilik
       bi yerde haklısın, sürekli onları aşağılayan bi toplumla, siyasetle ve medyayla karşı karşıyayız. onların yorumlarını her ne kadar da kulak ardına atmaya çalışsan da bi süre sonra sen bile farkına varmadan içselleştiriyorsun.
        lilalola
        benim de tersine ilgimi çekiyorlar, ilginç karakterler oluyorlar genelde çünkü. gerçi etrafımda tanıdığım biri yok ama dışarda filan gördüğüm, dinlediğim kadarıyla. Bazen önyargılı değilim desek dikkat etsekde farketmeden o şekilde düşünebiliyoruz ya normal bir şey ama önemli olan olabildiğince kırmaya çalışmak önyargıları.
         nunukafasi
         En azından bunun bir ön yargı olduğunun farkındasın. Evet eşcinsellik bizlere hep normal dışı sapıklık sapkınlık olarak gösterildi. Ben de liseye giderken öyle düşünüyordum.Ancak üniversite hayatım, okuduklarım, gördüklerim, kendi içimde sorguladıklarım, düşündüklerimle bunun bu kadar ön yargı yaratacak bir şey olmasının bu kadar anormal gelmesinin ve özellikle dinlerin de bu konuda çok durmalarının sebebini doğurganlığa bağlıyorum ben. Çünkü bizler üremek için varız. Üreme de sadece kadın ve erkeğe atfedilmiş bir durum. Ama atfedilen sadece üreme. aşk, sevgi, cinsel çekim için bir kısıtlama yok. Ki ben bu insanların bazılarının dediği gibi can sıkıntısından artık deneyimleyecek şeyleri olmadıklarından olduğuna dair söylemleri de zırvalık olarak görüyorum. kimse kolay kolay toplumsal normların dışına çıkmayı göze alamaz.
          sapkalikadin
          Bence böyle konularda çoğu kişinin önyargısı oluyor,önemli olan zamanla bu önyargıları kırabilmek
           nobody1
           Önemli olan bu önyargıları kontrol altına almak
            tahoe_og
            Önyargı kötü bir şey değil.Önyargıyı karşıya yansıtmak kötü.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.