Kendi Kurguladığın İlk Aşkını Anlat!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Yakışıklı/güzel, genellikle romantik, bazı durumlarda zengin, çekici ve zeki, gerçekliğin dışında bir iyilik ve sevgi taşıyan hayal dünyamızın eseri olan kurgusal karakterlere beslediğimiz aşk. Uzmanlara göre ister kendi yarattığımız olsun, ister dizi filmlerde karşılaştığımız karakterler olsun bunlara aşık olmamız, onları düşlememiz çok normal. Çünkü altında bir ideal yatıyor, normalize edilen olağanüstü karakterlere ilgi duymamız da aynı şekilde sağlıklı bir durum ve hepimiz zaman zaman bunu yapıyoruz. Aşık olunacak bir karakter kurgulayıp o karakteri beklemeye başlıyoruz.
    peripedia
    Cumhurbaşkanıydı ilk kurgusal aşkım. Ben de bir firstlady idim. Ama nasıl bir cumhurbaşkanı. Ülkesini çok seven, vatanına her daim hizmet eden, vatandaşlar tarafından çok sevilen çok saygın. Kendi aşk hikayemi kurgularken bir ütopya yaratmışım çocuk aklımda. Şu an bunu düşününce çok farklı hissettirdi bu durum bana.
     sedefartuny
     Bunu ben de çok yapardım bir zamanlar ama bu karakterler değişirdi. Kafamda yüzlerinin her bir hattını, saç, göz rengini, hangi durumlarda hangi tepkilerini vereceğini tasarlardım. Öyle biri var, yaşıyor ve bir gün benim olacakmış gibi gelirdi hep. Artık böyle kurgu karakterlerim yok tabi. Çünkü hayatın böyle bir şey olmadığının farkına vardım.
      okadin
      Babamın tüm kişilik özelliklerini alıp kendi yaşımda, daha yakışıklı bir karakter kurgulardım ben de hayat arkadaşı olarak kendimi. Evrene verilen bir mesaj mıdır? Zihni ona yönlendirmek midir? Bilmiyorum ama başardığımı, eşimin küçükken kurguladığım ve aşık olduğum o karaktere çok benzediğini düşünüyorum.
       tivayci
       kurguya gerek var mı insan ilk aşkını unutur mu?
        mrlawyerkk
        Çok çok çok küçükken Barbie bebeklere aşıktım. Toplumsal bir öğretiden kaynaklı en güzel ve en iyi kadınların bu Barbie'lere benzediğini düşünürdüm.
         absurdizm
         Kumral mavi gözlü. Karadenizli. Mimar. Çok sevkatli birisi. Hala onun hayalini kurarım. Kaşının kalınlığından tut dedesinin adına kadar herşeyi kurguladim. Ne istersem onu yapıyor, beni üzmüyor. Acı çekmektense hayal dünyasında yaşarım.
          patronicee
          İlk kurguladığım erkek tıpatıp Kenan Kalav'dı. Ses tonundan tut duruşuna kadar yıllarca onun gibisini aradım. Hala da hayranıyımdır. Çok ilginç, o benim ilk kurguladığım aşkım ama o bunu bilmiyor.
           handeyakar07
           Kurgulamam elde ederim.
            ceviz-agaci
            Kurguladım bende cici bey bebe değil yani kesinlikle içinde hiç kimsenin bir iş yapamadığı bir holdingi olmalı sabahları çay yerine portakal suyu içmeliyiz birlikte bana kuyumcu kapatmalı ah ah nerdesin asko
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.