39
26.9.2020
Kendi Kaide ve Kanunlarınız
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   hickurusu
   En keskin olanı "Haksızlık ve Saygısızlık" Bir takım durumlar hariç her ne olursa olsun haksızlık ve saygısızlığa tahammülümüz olmamalı..
    gregory_
    Korkma Karışma Yarışma Yargılama
     patiklipengui
     _kim sana nasıl davranıyorsa ona öyle davran. _kim sana ne vaad ederse etsin güvenme.
      thetalentedmrripley
      1- Sizin alem dediğiniz bu bitirim dünyasının bütün raconlarını şu andan itibaren tedavülden kaldırıyorum. Ayrıca racon kelimesinin telaffuz edilmesini dahi yasaklıyorum. Dalga geçmek için bile olsa bu kelimeyi ağzınıza almayacaksınız. 2- Açlıktan nefesiniz koksa dahi benden başka kimseden hiç bir şekil ve ad altında para istemeyeceksiniz. 3- Gazozuna tavla oynamak dahil hiç bir zaman kumar oynamayacaksınız. 4- Nefsi müdafaa hariç hiç bir şekilde silah kullanmayacaksınız. 5- Uyuşturucu, kadın ticareti, tahsilatçılık, korumacılık, kolpacılık, değnekçilik, arabuluculuk, arazi yağması, park ağalığı, ihale tezgahı gibi işlere bulaşmış bütün tanıdıklarınızla şu andan itibaren selamı sabahı keseceksiniz. 6- Bu alemde polis, asker, bürokrat ve siyasetçi dostunuz da olmayacak düşmanınız da. 7- Hiç kimseye hiç bir durumda yalan söylemeyeceksiniz. 8- Benimle ya da bensiz yaptığınız her iyi işi unutacak, bir daha anmayı bile aklınıza getirmeyeceksiniz. 9- Ben dahil aramızda bu yasalara uymayan herhangi biri için asla bağışlanma talebinde dahi bulunulmayacaktır.
       redblack
       -Partizan olma. -Hak yeme, hak yenmesine göz yumma. -Sana zarari dokunacak olsa da durust ol. -Hata yapabilirsin, lakin bunlari tekrar etme, ders cikar. -Tutamayacagin sözü verme, verdiğin sozleri tut. -Adil davran. -Saygisizlik yapma, yapilan saygisizliga tolerans tanima. -Vicdanlı ol, lakin bu enayilik sınırlarına ulaşmasın. -Yemek yediğin kaba pisleme. -Her gun 10 sayfa da olsa kitap oku. -Emin olmadigin, bilmedigin konularda ahkam kesme. -Liyakata önem ver.
        suleyman-balci3
        Engin : Zayıflığını gösterme Sahra : Kimse için değişme! Osman : ... Ben : Asla geri bakma hep ileri ve yarı yolda bırakanları bir daha yanına alma.
         who_am_i
         Ne olursa olsun sinirlenme sakin kal
          monaiman
          Öfken ve nefsin bir olup seni malup etmesine izin verme.
           cokbilmisdegilcokbilen
           Şiddetin herhangi bir türünü gösteren biriyle asla ve katiyen birlikte olmam.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.