Kedi Sahipleneceklere Tavsiyeler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Yıllardır istediğim ve hayalim olan bir şeyi yaparak kedi sahiplenmeye karar verdim. Yaklaşık 3 hafta sonra bir kedi ebeveyni oluyorum ahahhhsh tavsiyeler açığım. Almam gereken ilk şeyler, uyurken evde yalnız bıraktığımda hazırlamam gereken ortam vb. Taktiklere açığım dostlar
    catherine-earnshaw
    Vahşi bir kediyse ve uyurken eve salacaksan, evde kırılacak, dökülecek her şeye (biblo, vazo, bitki) vs) dikkat etmen ya da direkt kaldırman gerekebilir. Ele avuca sığmayan bir canavarsa en sağlıklısı kedin için bir oda ayırmak ve gece oraya koymak. Onun dışında temizliği arttırman, tüyleri dökülüyorsa koltuk örtüsü kullanman, bir oda kokusu alman gerekecek. Kedi kılı ruloları kurtarıcın olabilir. Plastik kedi taşıma kutuları ideal, daha hafif olanları da tercih edilebilir. Kedi yataklarının en yumuş yumuş ve rahat olanını değil, tırnaklarıyla söküp parçalayamayacağı bir malzemeden yapılmış bir yatak tercih etmelisin. Ahşap olabilir. Sonra yumuş yumuş döşersin içini kedin için. Kum kutusu, kutuya serilen özel kedi kumu naylonu, kum... Her ay bunun derdi olacak. Her kedi her kuru mamayı yemeyebiliyor. Damak tadını öğrenmek için birkaç farklı kuru mama koymalısın önüne. Hangisini iştahla yerse o mamadan düzenli olarak al. Yaş mamaya gelirsek, hemen hepsini yer. Whiskas'ınki çok tuzlu olduğu için su ve ekmek ekleyerek vermeni öneririm. Yoksa böbrekleri zarar görebilir. Maması için her ay 70-150 lirayı gözden çıkarmalısın. Evde bitki varsa, bitkinin türünü araştırmalısın kediler için zehirli olup olmadığını öğrenmek için. Bazı kediler çiçek ve ot kemirmeyi sever, dikkat etmek lazım. Her yıl zırt pırt bütün aşılarını yaptırmak zorunda değilsin zaten para da dayanmaz ona ama iç ve dış paraziti mutlaka yaptır. Pencerelerde sağlam tel olmalı, kediler için özel teller var onlardan yaptırılabilir. Tel yoksa kedin sık sık düşecektir. Balkonun camlı olması avantajdır.
     silivri
     Sokak kedisi sahipleniyorsan çok bir şey yapmana gerek yok. Ama bu tür kediler için alan önemli. Kafasına göre takılabilmesi lazım.
      iceel
      Arkadaşlar herşeyi yazmış zaten. Şunu eklemek isterim: internette heves edip metal/ahşap isimlik alıp boynuna takma. Kışın petek üzerinde uyumayı severler ve bu esnada isimlik peteğin ızgara boşluğuna girer. Kendini kurtarmak isterken tehlikeli bir pozisyon oluşabilir. Bir de camlarınızı üstten açarak evi terketmeyin. Kedi yatağına çok para vermeyin yatmak için başka yeri tercih edebilir.
       samyeli90
       Kesinlikle su ve mama kabını aynı yere koyma yanyana yani su biraz daha uzakta olsun mama kabına mesela biz de mama kabı yerdeyken su kabı 1 1 buçuk metre ilerde sehpanın üstündedir ve çok su içerler mutlaka temiz su bulunsun ulaşabileceği yerde Normal gereken aşılarını olduktan sonra her 2 ayda bir aşısı vardır Eğer çiftleştirmeyi düşünmüyorsan kısırlaştır ömrünü uzatırsın üreme organlarında ki kanser riskini ortadan kaldırırsın Kumunu iki günde bir temizle çok pislenmişse değiştir Mutlaka tırmalama tahtasına alıştır yokda eşyaların canına okur Hergün fırçayla tara eğer kötü bir durumda değilse mevsim geçişlerinde sadece çok tüy döker yaza giriş ve kışa girişte eğer herzaman çok döküyorsa bir sorun vardır veterine göstermen gerek Gece garip sesler yapabilir aldırma büyük ihtimalle bir şey bulmuş onunla oynuyordur ama yine de göz ucuyla bir bak derim Eğer kendini sevdirmek istemiyorsa zorlama o kendisi gelir zaten sev beni diye Tırnaklarını her zaman kesmeye özen göster bir yere takılma riskini ortadan kaldırırsın Şimdilik aklıma gelen bunlar Benim ki biraz zahmetsiz bir kedi olduğu için bilemedim 😂
        bobodio
        bakamayacaksaniz bir süre sonra sokağa bırakacaksaniz kesinlikle heves için sahiplenmeyin
         peripedia
         Bir süre sonra kendi varlığınızı tamamen unutup o ve onun ihtiyaçları için yaşamaya başlayacaksınız tabii bu söylediğim yalnız yaşayanlar için geçerli.
          erectadult
          Your cat looks so cute.
          https://cladder.io
          cladder
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.