Kayıtlı Olmayan Numaraları Açmamak
    • Popüler
    • Tarihe Göre
    Vidiom
    Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
      okadin
      Yüzümde tebessüm bırakan bir haberi paylaşmak isterim sizlerle. Nobel Ekonomi Ödülü kazanan Amerikalı ekonomist Paul R. Milgrom'un telefonunda kayıtlı olmayan numaraları açmamak gibi bir prensibi varmış. Bu nedenle Nobel Komitesinin telefonlarını açmayan Milgrom, Nobel Ödülü aldığını ödülünü paylaştığı meslektaşı Robert B. Wilson tarafından öğrenmiş. Peki sen tanımadığın, telefonunda kayıtlı olmayan numaraları açar mısın? Ben açmazsam çok merak edeceğimi ve bunun beni huzursuz edeceğini düşünerek açıyorum.
        gregory_
        Asla açmam, hep saçmalık çıkıyor sonu.
          busrawashere
          telefon açmak ne?
            dr.rock
            Benim telefonum eskort telefonu gibi, 100000 arama.... istesemde açamam ben zaten genelde telefonu açmam
              sedefartuny
              Açmam, tanıdığım biri tanımadığım bir numaradan bana ulaşmaya çalışıyorsa bir mesajla kendini tanıtabilir. Bakınız ekonomist bey'e ulaşmışlar günün sonunda. Herhangi bir sorun da yaşanmamış anladığım kadarıyla. Şahane bir prensip, uygulanmalı.
                detokssuyu
                Ben bir anlık gafletle açıyor sonrasında saatlerce bana bir şeyler satmak, kredi çektirmek isteyen çağrı merkezi çalışanlarını dinlemek durumunda kalıyorum. Açmadığım durumlarda da ya acaba önemli bir telefon muydu diye kaygılanıyorum.
                  redblack
                  acmiyorum da dönmüyorum da geri. cok gerekli biriyse wpden yazip kendini tanitir.
                    sbstnbjk
                    Asla anlam veremediğim bir davranış. Tanımadığın numarayı açınca ne oluyor sanki. Dolandırıcıysa yüzüne kapatırsın, reklamsa, tanıtımsa ilgilenmiyorum der kapatırsın. En fazla 1 dakika kaybedersin. Ama arayan kargocu olabilir, işle alakalı bir durum olabilir, acil bir durum olabilir, yakınınız kaza yapmıştır hastaneden arıyor olabilirler, yaptığınız bir alışverişle ilgili bilgi vermek için arıyor olabilirler. İnsanların işi başından aşkın bir şekilde size ulaşmaları gerekmiş ve aramışlar. Her telefonu açmayana mesaj atmaya kalksalar ohooo. Her kargocu telefonu açmayana mesaj atıp geri arasa her evin önünde beklese zaman kaybetse işini yapamaz. Ondan sonra kargom niye geç geldi diye ağlarsınız.
                      eski_bi_tanidik
                      Canım istemezse hiçbir numarayı açmam
                        mehmet_08
                        açtığımda sanki biryerde bomba patlayacak gibi hissediyorum.
                          madlisa
                          ben bugüne kadar hiçbir.problem yaşamadım bu konuyla ilgili o yüzden açarım sadece tt nin musteri hizmetleri canimi sıkıyor keske acmasaydim diyorum
                          /
                          0

                          Tarihe Göre

                          İçerik bulunamadı.