Kayıtlı Olmayan Numaraları Açmamak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Yüzümde tebessüm bırakan bir haberi paylaşmak isterim sizlerle. Nobel Ekonomi Ödülü kazanan Amerikalı ekonomist Paul R. Milgrom'un telefonunda kayıtlı olmayan numaraları açmamak gibi bir prensibi varmış. Bu nedenle Nobel Komitesinin telefonlarını açmayan Milgrom, Nobel Ödülü aldığını ödülünü paylaştığı meslektaşı Robert B. Wilson tarafından öğrenmiş. Peki sen tanımadığın, telefonunda kayıtlı olmayan numaraları açar mısın? Ben açmazsam çok merak edeceğimi ve bunun beni huzursuz edeceğini düşünerek açıyorum.
    gregory_
    Asla açmam, hep saçmalık çıkıyor sonu.
     busrawashere
     telefon açmak ne?
      dr.rock
      Benim telefonum eskort telefonu gibi, 100000 arama.... istesemde açamam ben zaten genelde telefonu açmam
       sedefartuny
       Açmam, tanıdığım biri tanımadığım bir numaradan bana ulaşmaya çalışıyorsa bir mesajla kendini tanıtabilir. Bakınız ekonomist bey'e ulaşmışlar günün sonunda. Herhangi bir sorun da yaşanmamış anladığım kadarıyla. Şahane bir prensip, uygulanmalı.
        detokssuyu
        Ben bir anlık gafletle açıyor sonrasında saatlerce bana bir şeyler satmak, kredi çektirmek isteyen çağrı merkezi çalışanlarını dinlemek durumunda kalıyorum. Açmadığım durumlarda da ya acaba önemli bir telefon muydu diye kaygılanıyorum.
         redblack
         acmiyorum da dönmüyorum da geri. cok gerekli biriyse wpden yazip kendini tanitir.
          sbstnbjk
          Asla anlam veremediğim bir davranış. Tanımadığın numarayı açınca ne oluyor sanki. Dolandırıcıysa yüzüne kapatırsın, reklamsa, tanıtımsa ilgilenmiyorum der kapatırsın. En fazla 1 dakika kaybedersin. Ama arayan kargocu olabilir, işle alakalı bir durum olabilir, acil bir durum olabilir, yakınınız kaza yapmıştır hastaneden arıyor olabilirler, yaptığınız bir alışverişle ilgili bilgi vermek için arıyor olabilirler. İnsanların işi başından aşkın bir şekilde size ulaşmaları gerekmiş ve aramışlar. Her telefonu açmayana mesaj atmaya kalksalar ohooo. Her kargocu telefonu açmayana mesaj atıp geri arasa her evin önünde beklese zaman kaybetse işini yapamaz. Ondan sonra kargom niye geç geldi diye ağlarsınız.
           eski_bi_tanidik
           Canım istemezse hiçbir numarayı açmam
            mehmet_08
            açtığımda sanki biryerde bomba patlayacak gibi hissediyorum.
             madlisa
             ben bugüne kadar hiçbir.problem yaşamadım bu konuyla ilgili o yüzden açarım sadece tt nin musteri hizmetleri canimi sıkıyor keske acmasaydim diyorum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.