Karşında Toplumun Standartlarında Kaybolmuş, Özünü Bile Yaşamaya Korkan, Yalnız ve Değersiz Hisseden Biri Olsaydı Ona Ne Söylemek İsterdin?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   moon_night
   Ben seninleyim... Korkmana gerek yok, hiçbir şey için. Hiçbirimiz saçma standartlara göre yaşamak zorunda değiliz, sen de değilsin. Kendin olmaktan korkma, kendin olamamaktan kork. Yalnız değilsin, değersiz değilsin. Bilmesek bile hepimiz birileri için değerliyiz. Bir kere geldiğin bu hayatı, her şeyiyle yaşa. Sadece kendin ol, devamı gelecektir. Toplumu boşver, onlar sen değilsin. Hepimiz farklıyız, birbirimizin kopyası olmak zorunda değiliz
   https://youtu.be/fE2h3lGlOsk
   https://youtu.be/fE2h3lGlOsk
    strangestar
    Akıllı olup kahır çekme deli ol senin kahrın çekilsin
     damat-berat-official
     Ne derlerse desinler, sana birşey yapamazlar. Sakin ol ve onlar unut, kendini düşün. Onlar bu kadar önemsenmeyi haketmiyorlar. Biz seninleyiz, istediğini yap, gez toz, hayat yaşamaya değerken birkaç yobazın dediklerine takılma.
      ukela
      Önce mutlu ve huzurlumusun diye sorardım , eğer öyleyse kesinlikle ve kesinlikle tek bir kelime bile etmeden uzardım. Yok zaten değilse o bir süreç içerisindedir ve beklenti ve umutları vardır. O zaman fizibilite çalışmasına başlardık , hedeflerin , kapasiten , gerekli olan emek. Bundan sonrası çok uzun hikaye , o kişinin hayatı ve benim o kişi için harcayabileceğim ya da harcamak isteyeceğim efor , ya da benim kapasitem. Ama lafın özü , benim değerlendirmem ile o kişinin hayat algısı asıl konu , bence huzursuz olması gerekliliği belki de o kişinin huzur kavramıyla örtüşmüyor olabilir , önce onu ölçmek lazım. Kendi huzursuzluğumu neden başkasına empoze edeyim. Örnek , bir hammala (artık pek kalmadı ama yaşıma verin) sen hiç havyar yedinmi , havyar yemeyen insan mutlu olamaz dersem , o insanın huzurunu kaçırmış olmazmıyım ? Muhtemelen o insan soğanın cücüğü ile tuzu mutluluğunun kaynağı sanıyor ve bunla mutlu , huzurlu yaşıyordur , o kişinin çıtasını yükselticem diye dayatmak , onun içinmi yoksa kendi egomuz içinmi. Bence önce bunu sorgulamalıyız. Laf ağızdan kolay çıkar , önce nereye , ne için , kim için. Bence önce bunları sorgulayıp sonra gevezelik etmeliyiz. Diye düşünüyorum.
       kayberkay
       gel bı keyif çayı iç ?
        who-am-i
        bazen bencillik en iyisi
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.