Karşılaştığınız En İleri Seviye Yobazlıklar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   esseref
   aslında bu herkesin gördüğü bir şeydir ama daha gençken karşılaştığım için büyük şoka uğramıştım. lisede bir kız vardı. sonradan arkadaşlardan öğrenince ailesinden büyük baskı yiyormuş. zorla kapatmışlardı başını. okula bile ailesini zar zor ikna ederek gelebilmiş. hep ailesinden bir erkekle gidip geliyordu bu nedenle ve sınıftaki erkeklerden uzak duruyordu biz de başına bir şey gelmesin diye uzak durmak zorunda kalmıştık kızdan. sessiz ve sakin kendi halinde bir kızdı ama eminim ki içinde ne fırtınalar kopuyordur, bildiğin 15-16 yaşında hapis hayatı yaşıyordu. sonra birden bire aldılar kızı okuldan ve evlendirdiler. asıl koyan nokta hocaların hiçbir şey yapmamış olması. yetişkinler yüzünden genç biri yitip gitti.
    android_dahaiyi
    dedemin "okuyup da başımıza orospu mu olacaksınız" diye annem ve teyzemleri okutmaması ve ölüm döşeğinde yanına koşanların yine onların olması
     kablolu_kulaklik
     çocuklara zorla din dersi verilmesi
      iceel
      "Yobazlık, kendisinin mutlak bir hakikate sahip olduğuna ve onu herkese zorla kabul ettirmek gerektiğine inanmaktır." Roger Garaudy. Bu tanıma uyan her görüş ve davranış yobazlıktır. Yobazlık sadece dini konular ve bu çerçevedeki tavırlar ile sınırlandırılamayacak kadar ciddi ve kapsamlı bir konudur. Kişisel tercih, hayat biçimi, siyasi veya dini görüş, inanç vs gibi kavramlar başkalarına dayatıldığı zaman yobazlık olurlar. Bu açıdan değerlendirdiğimde her tür hayat tarzı ve görüşten ileri derecede yobazlara rastladığımı söyleyebilirim.
       johnguapo
       Herşeyin aşırısı yobazlıktır. İlla din konusunda düşünmeyin lütfen.
        pisilamest1
        Arkadaşının yaşadığının hemen hemen aynısını yaşıyorum.Aile bireylerinden biri tarafından psikolojik şiddet eşliğinde kapatılmaya çalışıyorum.Dinimi kullanarak vicdanımı sömürüyor.Bu şartlar altında okumak cidden zor.Umarım o arkadaşın mutludur :/
         sairsel
         5-6 yaşlarındaki kız çocukları başörtüsü ile kapatmak ve okul çağındaki çocukların Atatürk büstü önünde eğilmeye yönlendirilmesi ilk madde olarak yazabileceklerimdir. Dünyada ve ülkemizde öyle çok çeşitli yobazlıklar var ki buralara sığmaz.
          eliff04
          Bir komşumuz vardı iki tane kızı vardı hiç okula gitmemişlerdi (ilkokula bile). Kızlardan biri 10 diğeri 13 yaşındaydı başlarını kapattırmışlardı hatta peçe yaptırıyorlardı kızlara. Evlerinde radyo bile yokmuş. Anneleri kızları kimseyle konuşturmuyordu dışarı çıkmalarına izin vermiyordu. Babaları da farklı değil tabi. Kısa bir süre sonra taşındılar zaten ama o kızlara çok üzülmüştüm. Bir kere büyük kızla kısa bir süre konuşma fırsatım olmuştu, kızın dişlerinde sorun varmış tel takmışlar doktor 4 yıl kalsın demiş annesi 1 yıl sonra çıkarttırmış "sebep: Kızın dişleri güzel olmasın" güzel olursa or**puluk yapabilir. Tabi kız daha bunun ne demek olduğunu bile bilmiyor. Kızlar Atatürk'ü bile bilmiyorlar, Türkiye dışındaki ülkeleri bile bilmiyor. Laf arasında Almanya geçmişti kız bana "o ne?" dedi. Gerçekten çok ama çok kötüydü içimden "keşke cinayet işlemek suç olmasa da şunların anne babasını öldürsem" dedim hep. Şuan o kızlara ne oldu hiçbir fikrim yok
           mrlawyerkk
           Bir ramazan ayı ben üniversitedeyim. Kantinimiz açık doğal olarak ders çalışıyoruz bir şeyler atıştırıyoruz falan. Okulu bastılar abi siz ramazanda yemek yiyorsunuz kantin açık diye baya baya sopalı, taşlı bir saldırı gerçekleşti.
            gaziosmanpasacumhurbaskani
            üniversiteden çok yakın bir kız arkadaşımız evlenmek üzereydi. Damat adayıyla tanıştık oturuyoruz dışarıda falan muhabbet ediyoruz. Konu bir ara "evlenince de oturmaya geliriz inşallah" muhabbetine döndü. Çocuk şey dedi "Biz erkek erkeğe otururuz, onlar kadın kadına". Meğerse ailelerinde hala haremlik-selamlık varmış.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.