Karpuz Çekirdekli mi Yenir Yoksa Çekirdeksiz mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   onurrs
   bazıları çekirdeksiz karpuz alıp yiyor, bazıları çekirdekli karpuz alıp çekirdeklerini ayıklayıp yiyor, bazıları çekirdekleri ayıklamadan yiyor, bazıları da çekirdeği bırakın kabuğunu da yiyor. peki doğru karpuz yeme şekli nasıldır?
    amira
    kim nasıl istiyorsa öyle yesin takmayın bu kadar :)
     disi.ejderya
     Yeter ama karpuz görmek istemiyorum hdhfh ibo gelmeden kaçayım ( karpuz yenmez 😅)
      kafatamircisi
      https://derdinisikiyim.com/
      Böyle yenir açıklama link te
       visnelikapkek
       Hava çok sıcak, bankada sıra bekliyorum hangisi olursa yerim
        alperen-eser
        Bu yaz sıcaklarında dolapta bi karpuz eksik olmaz bi de soğuk kahve :D Meyvenin vitamini kabuğunda falan derler, ben bi bakındım karpuz yerken okuması daha da zevkli bi yazı buldum. En şaşırdığım da karpuzun %92'si sudan oluşuyormuş :D Su içmesek yeridir galiba. Daha birçok ilginç bilgi var ,
        https://www.sagliklibirhayat.com/2021/07/18/karpuz-yemenin-faydalari/
        linki
        de yapıştırdm.
         gundemss
         Çekirdeksiz karpuz hiç görmedim şu zamana kadar görsem çekirdeksiz derim. Ama annelerimizin küçükken verdiği yarım karpuzları çekirdekleriylr yerdim dfkfkmg
          yabadabadu
          çekirdekli tabiki ama çekirdeği yutmayıp püü...
           oedon
           Konuya açıklık getirelim. Aslında bütün meyveler çekirdekle yenmelidir. Tabi tutupta kayısı veya eriğin çekirdeğini yiyin demiyorum. :) Olay tamamiyle ilkel dönemlere dayanıyor. Bir meyve ağacı veya yerden yetişen karpuz, salatalık veya domates (evet son ikisi de meyvedir) yetişme alanını büyütmek için primat atalarımıza ve homo familyasına olabildiğince çekici görünüp, kendini tüketmesi için olabildiğince renkli ve lezziz bir şekilde karşısına çıkacak şekilde evrilmiş. Amacı ise tüketilirken içinde barındırdığı çekirdeklerin dışkı yoluyla farklı alanlara bırakılması. Mide çekirdeği yontamadığı için dışarı atacak ve yeni alanlarda bu meyvelerin yetişmesine olanak sağlayacaktır. Ancak günümüzde dışkılar kanalizasyonda toplandığı için meyveleri çekirdeğiyle yemenin pek bir fantazisi yok diyebilirim. Tabi çekirdeklerin ekstra vitamin deposu olduğunu savunan bireyler de var. Kısacası nasıl seviyorsanız öyle tüketin. Ben çekirdeksiz yemeyi daha çok seviyorum. 🍉 Muhabbet biraz kakaya sardığı için özür diliyorum. :)
            kisi
            Çekirdeği direkt sindirmek zordur. Tohumların zor şartlara dayanan bir yapısı vardır. Sindiremediğimiz besin bizden değildir. Yerseniz hayatınız kararmaz ama katılığını koruyan maddeleri sindirim sisteminden geçirmek çok mantıklı değil.
             myheartofstereo
             çekirdekli alıyorlar ben de ayıklayıp yiyorum çekirdek sevmediğimden. kardeşim de sadece beyaz kısmını seviyor salatalık gibiymiş öyle diyor sjsgdfsjd herkes damak zevkine göre yiyor anlayacağın.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.