Kargo Çalışanlarının Kişisel Verilerimizi Korumaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Twitter’da gündem olmuş, geçen hafta yaşanılan maske takmayan Rana Batu, Polis memurlarının açığa alınması akabinde göreve iade edilmesi mevzu üzerine Yurtiçi Kargo personeli Rana’nın adresini ve telefonunu sosyal medya hesabında paylaşmış. Daha önce de kadınların kargo personelinin teslimattan sonra mesaj yolu ile tanışma çabaları ifşa edilmişti. Ne dio’sunuz? Kargo şirketleri kişisel verilerimizi koruyamıyorlar mı?
    detokssuyu
    Hergün kişisel verilerinizi koruyoruz diye mail atıyorlar. Kariyer net bile veri kaybı yaşadığını açıkladı ama bu başka bir durum. Bu personele etik anlayışını aşılamamakla alakalı bir durum. Personelin teslimat sonrası kişisel verilere ulaşabiliyor olması sorunun büyüğü.
     peripedia
     Bu ne kin? Bu ne nefret? 19-20 yaşındaki bir kızı katletme çağrısı yapmış. Kızın akıl sağlığının yerinde olduğuna inanmıyorum ama adres ve telefon numarası paylaşmak, hedef göstermek de bir o kadar deli saçması. Çok yazık.
      mrlawyerkk
      Bana sürekli kargo puanlarınız toplamında şu telefonu kazandınız bu küçük ev aletini kazandınız. Hediyeniz için lütfen bizi arayın mesajı geliyor. Tabi ki de kişisel verilerimizi korumuyorlar. Bu bir ticaret eylemi haline geldi onlar için.
       sedefartuny
       İnsanların üzerine kurulan paravan şirketler, alınan telefon hatları bu yüzden işte. Bazı dolandırıcılık haberlerine biz kendi hatası ne kadar dikkatsizmiş deyip geçiyoruz ama. Bizim verilerimizi korumaktan aciz kurum ve kuruluşlar da buna sebebiyet veriyor.
        cokbilmisdegilcokbilen
        Neyimizi koruyorlar ki?
         zimbo
         kim bilir hangi masaya nasıl servis ediliyoruz onu bilmiyoruz. faturayı kargoculara mı keselim şimdi...
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.