Karadeniz İçin Mutasyon Virüs Uyarısı: Çift Maske Takın, Mesafeyi 2 Metreye Çıkartın
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü ilk 5 ilin yer aldığı Karadeniz için mutasyon virüs uyarısı yapıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Farabi Hastanesi Test Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Faruk Aydın, “Bulaşın bir buçuk misli arttığı ispatlanmış durumda. O nedenle maske mesafe ve hijyen kurallarını daha da arttırmamız gerekiyor. Kalabalıkta çift maske kullanılmalı. Mesafede de 1 buçuk metreden 2 metreye çıkartılması önemli” dedi.
   https://onedio.com/haber/karadeniz-icin-mutasyon-virus-uyarisi-cift-maske-takin-mesafeyi-2-metreye-cikartin-967029?ref=slider1
   Detaylar
    _matmazel
     peripedia
     Çift maske denilen olay insanı hayattan soğutuyor geçen deneyimledim ölüyordum resmen. Kulaklarım kavruldu maske iplerinden bir nefes alamadım iki. Kendi nefesimde boğuluyordum. Yok mu bunun başka çözümü değerli bilim kurulu üyeleri? Daha kaliteli maske üretimini teşvik etmek mesela?
     /
     0

     Tarihe Göre

     İçerik bulunamadı.