Kara Delikler Aslında Paralel Evren Olabilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   -muichiann-
   Bakın şimdi. Zaman genişleye bilen bir kavramdır. Zamanı kütle çekim kuvveti yada 'hız' genişlete bilir. Eğer zamanda ne kadar hızlıysanız o kadar zamanı delersiniz ve zamanda yavaşlarsınız. Örneğin bir tren düşünün, bu tren normalden 10 kat daha hızlı gidiyor. Bu tren zamanı büküyor ve zamanı deldiği için biz insanlardan daha az etkileniyor zamandan. Yani yavaşlıyor, ayrıca ışık hızında hareket ederseniz de zamanda durursunuz. EVET! ZAMAN DURUR! (ışıktan daha hızlı hareket ederseniz ya zamnı deler ya da geriye gidersiniz) Şimdi asıl konumuz Kara deliklere gelelim. Kara delikler bildiğiniz üzere ışığı bile içine çeke bilir. Işık bir enerjidir ve enerji vardan yok, yoktan da var olamaz. Eğer kara delik ışıktanda hızlı bir çekim gücüne sahipse zamanda başka bir evren yarata bilir ve enerjide yoktan var olmuyorsa bu kara delik içine çektiği ışık enerjisini ne yapıyor? Enerji yok olmuyorsa demekki devamlılığını başka bir yerde sürdürüyor ve bu sürdürdüğü yer 'Paralel Evren!' ola bilir. Evre oldukça büyüleyicidir ama insan beyninin sonsuzluğu ve ihtimaller evrendende büyüleyicidir.
    bpbtsitzyskzpop
    Bence karadelikler evren yırtıkları olabilir yada içine giren şeyler başka bir boyuta geçerken yok olabilir sizce?
     tsukyomi
     Kara deliklerin aslında birer solucan deliği olduğu, buraya giren bir şeyin sonunda beyaz delikten çıkarak başka bir evrene varmasının mümkün olabileceği birkaç teoride işleniyor. Bu teorilerin destekçisiyim açıkçası.
      a.l.p.o.l.l.o.n
      Kara delikler nebulaların evlatlarıdır. Işık sonlu varlıktır çünkü ışığın yapısına evren sığabilir. Paralel bir evren oluşamaz ama bambaşka evrenler oluşabilir.
       kablolu_kulaklik
       umarım paralel evrendeki kendim rezil bir hayat yaşamıyordur
        leb
        donnie darko izleyin
         samyeli90
         Öyle söylenen teoriler var ama ölmüş yıldız yani pek de şey etmemek lazım
          eski_bi_tanidik
          Ama kara deliklerin aslında delik değil ışığını kaybetmiş yıldız olduğunu öğrenince 💃💃
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.