Kapitalizmin Bize Nenemizin Kıyafetlerini Giydirmesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Böyle bir mevzu var arkadaşlar biliyorsunuz. Gucci gibi highfashion markaların kreasyonlarında babaannelerimizin, anneannelerimizin yıllar yıllar önce giydikleri basma elbiseler, fularlar, eşarplar görüyoruz. Deyim yerinde ise nenemizin kıyafeti olarak görüp utandığımız, 10 lira dahi verip almayacağımız bu kıyafetlerin 10 bin liralık bedellerine ağzımız açık bakıyoruz. Neden? Neden tasarım dünyası bu kıyafetleri üzerine marka etiketlerini dikerek satmaya, pazarlamaya devam ediyor? Neden biz sadece bir markaya ait olduğu için bu kıyafetlere bayılıyoruz?
    sedefartuny
    Bu kıyafeti bana değil kapitalizm hiçbir kuvvet giydiremez. Hele hele 14.000 Türk Lirası asla verdiremez. Ama durum bir hayli trajik tabi.
     detokssuyu
     Gerçekten birebir. Ben babaannemin dolabına bir bakayım. 14 Bin TL nedir ya? Kapitalizm eyvallah ama bu kadarı da biraz fazla değil mi?
      ceviz-agaci
      Size dilberayin moda adlı güzide eserini oneriyorum
       mrlawyerkk
       Sen neymişsin be kapitalizm. Bu elbiseye bu bedeli ödeyen zihnin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. İstediği kadar zengin olsun, istediği kadar high fashion olsun. Akıl tutulması bence bu.
        okadin
        Ah ne güzel bir basma. Bu güzel kültürden, basmalardan bizi Marshall Planı dahilinde "Zeytinyağlı yiyemem aman basma da fistan giyemem aman" diyerek uzaklaştırdılar. Ne acı ne acı. Şimdi kıymete bindi tabii.
         mevsimlerdensnbahar61
         Kapitalizm iyi yapıyor bize
          damladamlo
          Anneannelerimizde azıcık akıl olsaydı da ne var ne yok dağıtmasalardı etrafa. Bir şey kalmamış ki giyelim.
           dr.rock
           Vintage modasıyla kapitalizme gönderme yapılması hoş ama marka satar sistem böyle, o markanın kumaşından artana logo bassa 1000 tl eder. Allahtan marka takıntım yok.
            birdetroitfani
            Desenize babannelerimiz zengin oldu
             monaiman
             Basma entarileri kapitalizm giydirmiyor bize. Onlar nenelerimizin vintıc mirasıdır bize. Kapitalizm ise hiçbir estetik yanı olmayan şeyleri sırf moda uğruna giymektir cınımm.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.