Kafelere Kısıtlamalar Yüzünden Gidememekten Ücretlerden Yüzünden Gidememeye Dönmemiz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   kisacadeniz
   Bundan bir hafta önce kısıtlamalar yüzünden kafelerin önünden bir şey alamadan içimiz kanaya kanaya geçiyorduk. Bu saatten sonra da ücretler yüzünden gidemeyeceğiz gibi duruyor. Havalar bir haftadır kötü olduğu için bütün arkadaş buluşmaları kafelere restoranlara kaldı. Arkadaşlar tek kişilik pizza en iyi ihtimalle 50 tl, karışık tost 25-30 tl, hamburgerler 35 tl falan olmuş. Cidden şaka mı bu fiyatlar. İnsan hayrete düşüyor. İki gün dışarı çıktım. Cüzdanımdaki para eridi gitti. Yasaklardan sonra anneme söylerim bir şeyler yapar, çıkar oturur arkadaşlarla yeriz. Dışarıda yemek yemek bile lüks haline geldi.
    eski_bi_tanidik
    Her şey para olmuş. Kapitalizmi skm. Hamburger en az 25 lira. Yaparlarken gördüm küçücük ekmeğin üzerine kofte marul vs koyuyorlar patates kola bu. Millet nasıl para kazanacağını şaşırmış. Habire fiyatları yukseltiyorlar 1 2 lira. Bakkala markete gidiyorum bi bakıyorum 5 liralık şey 6 lira olmuş. A101 de sürekli torku sucuk alıyordum. Kocaman paketi olurdu. Gecende gittim yarısını kesmişler fiyat aynı. Eve geldim baktım küçücük. Azıcık koparayim dedim sucuk bitti. Kudurmuş millet.
     arasserin
     Evet fiyatlar ateş pahası maalesef fakat nedenine bakmak lazım. Adamlar aylardır dükkan açamıyorlar ve doğru düzgün destek almıyorlar. Açamadıkları zamanın da masrafını çıkartmaları gerekiyor
      derinfeylesof
      İnsanlar aç aç kaç aydır kapalılar destek çıkan da yok normal karşılıyorum
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.