Kafanın Büyüklüğü IQ’yu Etkiler Mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sialnur
   Kafanın Büyüklüğü IQ’yu Etkiler Mi?
    ezgisarikaya
    bencesi sencesi yok bu işin. çok net hatırlıyorum girdiğim bir TOEFL sınavında okuma bölümünde bununla ilgili bir metin gelmişti. örnekte de yunuslardan, insanlardan bahsediyordu. okuduklarıma şaşırmaktan soruları yetiştirememiştim :D her neyse yüzlerce akademik makale var bu konuda özellikle de ingilizce bilenler için. bence sence demeden önce onları bir okuyalım. şimdi söylemeyeyim etkiler mi etkilemez mi diye ama cevabı ben biliyorum :) type google: head circumference intelligence correlation şöyle link de bırakayım ilgili makaleye:
    https://bit.ly/30bszkC
    https://bit.ly/30bszkC
     lovewkoko
     boyu uzun aklı kısa diye boşuna demiyorlar. aralarında bi ilişki vardır kesinlikle.
      zuzayli
      Benimki - lerde 0 olur belki :D
       doraa___
       Hayır tabiki de ama beyinde sulkus ve girus dediğimiz girinti ve çıkıntılar vardır bu sulkus ve girusların fazlalığının beyin fonksiyonlarını olumlu yönde etkilediği söyleniliyor. Yani beyin ne kadar kıvrımlaysa o kadar iyi çalışır diyebiliriz. (Ben hocamın yalancısıyım valla)
        ofansifvekaramizah
        Hayır, aynı zamanda ağırlığıda etkilemez. Erkeklerin beyni kadınlarınkinden daha ağır. Ama bu erkeklerin kadınlardan daha akıllı olduğu anlamına gelmiyor. Erkekler, kadınların yaptığı her şeyi yapmak için daha fazla büyük bir beyne ihtiyaç duyuyor xd.
         biribensumudedi
         Önemli olan içindekinin işlevi, ceviz kabuğunun büyüklüğü cevizin çürüklüğünü etkilemez
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.