Kadir Şeker Olayından Sonra Bir Kadına Şiddet Uygulandığına Tanık Olsanız Müdahale Eder misiniz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   arak_nus
   Kadın olarak artık korkularımız daha da artmaya başlamıyor mu? Yardımın karşılığı 12 yıl mı olmalıydı? Ben bu sorulara üç aşağı beş yukarı herkesin tahmin ettiği cevaplar veriyorum.. Vicdan, insanlık mı? Yoksa Özgürlüğünüzden olmak mı? Hayat yeterince zorken, bu tarz adeletsizlikler bizi bir bir parçalıyor. Sanırım artık insanlar, buldozer seyreder gibi kadının dayak yemesini, tartaklanmasını seyredecek.. Aksi olur mu sizce?
    tsukyomi
    Kadir Şeker olayında tuhaf noktalar var, objektif bakmak lazım buna. Ama müdahaleden ziyade artık kadınların da kendini korumayı bilmesi lazım. Bu ülkede öpüşürsen döverler, dövülürsen normaldir derler. Bir erkek tarafından şiddete uğrarken başka bir erkekten yardım beklemek işi yokuşa sürer. Bir iki dövüş sanatı öğrenin, birlikte olacağınız ya da çevrenize alacağınız insanları iyi seçin. Artık hayatınızın dizginlerini elinize alın. Onlara değil, kendinize emanetsiniz.
     mehmet_08
     Olayı dramatize etmeye gerek yok hemen saldırmayın. Ortada 23 cm uzunluğunda sustalı bir bıçak var güya meyve soyuyor muş. İnsanlar bir katil zanlıdan halk kahramanı çıkartmaya çalışıyor. Direk kalbine saplamış suikastçiler gibi .Ortada kadının darp edildiğine dair bir iz de yok. Duyarın da dozu var
      imailahorsilahh
      Yardım isteyende hiç mi suç yok? Öyle ya da böyle ortada bir cinayet vakası var olayı meşrulaştırma yanlısı değilim fakat sen sokağa çıkıp bangır bangır "yardım edin" diye bağrınıyorsan yardımına koşan çocuğa da sırt çevirmemen gerekir. Otur evinde ye o zaman dayağını ya da davanın, kadınlığının, onur ve insanlığını arkasında dur derler adama. Böylelikle toplumda bilinçli kesim tarafından onarılmaya çalışılan yaraların nasıl tekrar dağlanacağını hep birlikte göreceğiz. Anlayamıyorum bizler kadın ırkı ne zaman kendi farkına varıp gerçekten yalnızca kadın değil insan olduğu için dayatmalara, çirkinliğe karşı durup ağzından salyalar saçarak etiketleyen, horlayan, ısıran güruha karşı dimdik durup kendi benliğini tüm şeffaflığıyla, alenen ilan edercesine arkasında duracak. Ne zaman??
       samanyolundan
       kadınlar erkeklere Allahın emanetidir,nerde görsem müdahele ederim,o kadın senin malın değil
        rocknrollbabe
        En azından bıçakla değil.
         csa
         Olayı bilmiyorum ama başlıktan belli. Hayır, maalesef kadına şiddete müdahale edemem kolay kolay. Sen karışırsın, kadın "ne karışıyorsun kardeşim" der kabahatli olursun. Kadınlara da güven olmuyor. Şahsen küçük çapta bir olaya tanık olmuştuk arkadaşlarla. Kadın yalvar yakar, canım bir dinle lütfen, seni seviyorum falan deyip duruyordu, herif siktir git deyip, itip kakıp duruyordu kadını. E şimdi hoş değil adamın hareketleri ama asla müdahale etmedik. Belli ki kadın tam o tiplerden. Bişi desen kabahatli olacaksın. Bir de durduk yere başına bela alacaksın. Hee iş dayağa vs. gitse polisi arayacaktık. Ama o kadar. Herkes önce kendini düşünmeli, yapacak bişi yok. Olayda kadının cidden aklı başında bir kadın olduğuna kanaat getirmeden karışmak akıl karı değil. Herifte silah vs. vardır o da işin esas ürkütücü boyutu. bu durumda nasıl davranabilirsin söylemek güç. İnsan bu tip durumlarda başına gelmeden bilemez. Uzaktan şöyle yapardım demek kolay ama gerçekten o durumda kalınca biraz daha doğaçlama olabilir.
          mirabella5
          hapse girsem bile ederim
           mervenizz_
           Korktum bu olaydan sonra. Zaten bende benzer olay yaşadım kız kavgası ayırdım polislik olduk dokunmam bundan sonra zaten kocası öldü değerli oldu. Belki bende ayırırım o da değerli olur kim bilir.
            vitaly
            Açıkçası o anki ruh halime göre değişir. Şöyle bir durum var ki kimi kadın tam anlamiyla mazoşist. Yani gider lavugu harcarim, sonra ben suçlu olurum. Diğer türlü barzo türevi bir şeyse polisi ararım.
             ahpte-pateh
             Kadına ölmek üzere diyorlar ama değil diye biliyorum, ki ölmek üzere olsa bile adam öldürmüş, yani bir katil. Her ne olursa olsun katil. O yüzden en az 10 yıl. Eğer karnından falan yaralamış olsa hapse bile gitmezdi belki. Ama böyle adam öldürmüş, amacı iyi olduğu için normal bir adam öldürme cezası verilmez ama 12 yıl çok da abes durmuyor bana. Yardım etmeye gelirsek, silah varsa ne yalan söyleyeyim etmem. Bıçak varsa belki, düşük bir ihtimal hatta. Silah varsa etmem, yalan değil korkarım. Ederim derim yalan söylemiş olurum
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.