Kadınların İlişkilerinde Erkeklere Göre Daha Mutsuz Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Ben demiyorum uzman psikologlar diyorlar. Kadınlar her şeyin yolunda gözüktüğü ilişkilerinde erkeklere göre daha mutsuzlarmış ve genelde bu durumu gizleme eğilimi sergiliyorlarmış. Bu durum erkek ve kadının doğasından kaynaklanıyor mutlaka, erkek için çok sıradan olan bir durum kadınlar için bazen çok önemli sonuçlara gebe olabiliyor. Kadınların erkeklere göre bir ilişkiden beklentilerinin çok daha yüksek ve mükemmele yakın olduğu haliyle süregelen bir tatminsizlikle baş etmek durumunda kaldıkları da yazılıp çiziliyor ama ben buna pek katılmıyorum. Kişisel bir mesele çünkü. Konu ile alakalı erotizm ve romantizmin kadınlar ve erkekler tarafından birbirine karıştırılıyor olması da konuşuluyor. Erkeklerin beklentisinin sadece erotizm kadınların ise romantizm duygusu ile hareket ettikleri de bir gerçek olarak eklenmiş. Tabii bu durum da her erkeği bağlamaz ama bir tümevarım yapacak olursak konuşulması gerekir diye düşünmekteyim. Tüm bu duygu durumlarında yaşanan farklılıkları kabul edip konunun muhataplarına sormak lazım. Bir kadın ilişkisinde erkeğe göre neden daha mutsuz olur? Belki de mutsuzluğun temel kaynağı biri ile birlikte olmaktır. Sonuçta herkesin bir ilişkisi olacak kimse yalnız olmayacak diye bir kaide yok değil mi?
    mrlawyerkk
    Kadınlar ilişki üzerine daha fazla kafa yoruyorlar çünkü ilişkiyi gelinebilecek en iyi noktaya taşımak en iyi versiyonu yaratmak istiyorlar. Böyle bir ilişki dünya üzerinde yok henüz o nedenle mutsuz olmaları da çok normal. Bırakın aksın gitsin ama değil mi?
     sedefartuny
     Bence tam tersi çünkü kadınlar bir şekilde kendilerini mutlu etme potansiyeline sahipken yani klişe bir tabirle küçük şeylerden de mutlu olabilirken erkekler bunu pek beceremiyor.
      ozlemiko_0
      Çünkü erkekler takmıyor, rahatlar. Bizler her şeyi kontrol etmeyi seviyoruz, ayrıntılı düşünüyoruz, mükemmelliyetçiyiz.
       gregory_
       Mutsuz olan bitirir iliskiyi net bir çözüm elde edilir.
        caresizcare
        Başlığın alnı falan varmı öpücem de😜
         dobra
         La ne edebiyat yapmışlar mk beğenmiyorsan ayrıl karı mı bitti dünyada.
          arasserin
          Kadınlar detaylara çok daha fazla takıldığı için ilişkilerde söylenen bir kelimeye bile alınma ihtimalleri yüksek. Erkekler bu konularda daha umursamaz, her şeyi kafaya takmıyoruz
           peripedia
           Nereden çıktı bu şimdi? Neden kadınlar daha mutsuz oluyorlarmış aksine kadınlar genel anlamda erkeklere göre hem hayattan hem de ilişkilerinde daha fazla keyif alıyorlar ve yine genel anlamda çok daha mutlular. Çevremdeki tüm erkeklerin sorunları asla bitmek bilmiyor dinlemekten yoruldum artık.
            gulfemkaya
            Kendimizi üzmeyi yıpratmayı ne kadar çok seviyoruz ya :(((
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.