Kadınların İlişkilerinde Erkeklere Göre Daha Mutsuz Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Ben demiyorum uzman psikologlar diyorlar. Kadınlar her şeyin yolunda gözüktüğü ilişkilerinde erkeklere göre daha mutsuzlarmış ve genelde bu durumu gizleme eğilimi sergiliyorlarmış. Bu durum erkek ve kadının doğasından kaynaklanıyor mutlaka, erkek için çok sıradan olan bir durum kadınlar için bazen çok önemli sonuçlara gebe olabiliyor. Kadınların erkeklere göre bir ilişkiden beklentilerinin çok daha yüksek ve mükemmele yakın olduğu haliyle süregelen bir tatminsizlikle baş etmek durumunda kaldıkları da yazılıp çiziliyor ama ben buna pek katılmıyorum. Kişisel bir mesele çünkü. Konu ile alakalı erotizm ve romantizmin kadınlar ve erkekler tarafından birbirine karıştırılıyor olması da konuşuluyor. Erkeklerin beklentisinin sadece erotizm kadınların ise romantizm duygusu ile hareket ettikleri de bir gerçek olarak eklenmiş. Tabii bu durum da her erkeği bağlamaz ama bir tümevarım yapacak olursak konuşulması gerekir diye düşünmekteyim. Tüm bu duygu durumlarında yaşanan farklılıkları kabul edip konunun muhataplarına sormak lazım. Bir kadın ilişkisinde erkeğe göre neden daha mutsuz olur? Belki de mutsuzluğun temel kaynağı biri ile birlikte olmaktır. Sonuçta herkesin bir ilişkisi olacak kimse yalnız olmayacak diye bir kaide yok değil mi?
    gregory_
    Mutsuz olan bitirir iliskiyi net bir çözüm elde edilir.
     arasserin
     Kadınlar detaylara çok daha fazla takıldığı için ilişkilerde söylenen bir kelimeye bile alınma ihtimalleri yüksek. Erkekler bu konularda daha umursamaz, her şeyi kafaya takmıyoruz
      caresizcare
      Başlığın alnı falan varmı öpücem de😜
       ozlemiko_0
       Çünkü erkekler takmıyor, rahatlar. Bizler her şeyi kontrol etmeyi seviyoruz, ayrıntılı düşünüyoruz, mükemmelliyetçiyiz.
        sedefartuny
        Bence tam tersi çünkü kadınlar bir şekilde kendilerini mutlu etme potansiyeline sahipken yani klişe bir tabirle küçük şeylerden de mutlu olabilirken erkekler bunu pek beceremiyor.
         mrlawyerkk
         Kadınlar ilişki üzerine daha fazla kafa yoruyorlar çünkü ilişkiyi gelinebilecek en iyi noktaya taşımak en iyi versiyonu yaratmak istiyorlar. Böyle bir ilişki dünya üzerinde yok henüz o nedenle mutsuz olmaları da çok normal. Bırakın aksın gitsin ama değil mi?
          zln
          Erkekler bi’ kalp taşısalardı ya da o kalbi tek birine açık bıraksalardı belki karşı taraf daha az mutsuz olurdu.
           bisosyolog
           Öyle. Çünkü kadın, çok ince şeyleri bile seziyor. Gelecek olan fırtınanın çok çok önceden farkına varıyor. Biliyor mesela birgün biteceğini. Ancak o dönemde elinden hiçbir şey gelmiyor. O nedenle de üzgün oluyor.
            dobra
            La ne edebiyat yapmışlar mk beğenmiyorsan ayrıl karı mı bitti dünyada.
             patronicee
             Kadınlar detaycıdır, erkekler yüzeysel. Kadınlar duygusaldır, erkekler net. Kadınlar kulaklarıyla sever, erkekler ise gözleriyle.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.