111
2.10.2020
Kadınların Evlilikten Kaçma Sebepleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Önceden toplumda, sanki kadınlar daha fazla evlenmek istiyormuş gibi bir algı vardı. Nitekim benim de pek çok kadın arkadaşım mutlu, pembe panjurlu bir ev hayali içinde olmuşlardır. Ancak bir güruh var, artık evlenmek istemiyor. Bunun altında yatan pek çok sebep var bence. Kendi adıma konuşmak gerekirse, yaş ilerledikçe kimseye katlanmak, kimsenin sorumluluğunu almak istemiyorsun. Ayrıca toplumumuzda "hayat müşterektir" anlayışında fazlaca erkek yok. Ben bir adama bebek gibi bakmak zorunda mıyım? O nedenle özellikle uzak duruyorum evliliğe gidecek ilişkilerden, yalnızlığımı paylaşmak gibi bir niyetim yok.
    patiklipengui
    Altında bir çok sebep yatıyor bunun kimisi bir erkeğin boynduruğu altına girmek istemiyor.(Evet hâlâ evliliğin böyle olduğunu düşünenler var çevrelerinden dolayı) Kimi güvenmiyor, kimi şiddet göreceğinden korkuyor. Kimiyse çoluk çocuğa karışmak yerine kariyer yapmayı tercih ediyor. Ama bence asıl sebep kadının artık erkek olmadan da ayakları üzerinde durabileceğini öğrenmesi.
     palmiye
     Karsımıza evlenilecek adam gibi adam cıktı da biz mi evlenmedik?
      patronice24
      Bile isteye pranga takmak. Hangi kadın bunu ister ki? Ve şiddet olayları, biz kadınları okadar çok etkiledi ki, gölgemizden korkar olduk!
       uzgunsaripapatya_
       Evlilik aşkıı öldürüyooo😅
        eski_bi_tanidik
        Neden gencecik yaşta o kahrı cekelim kii? Ama evlenip de mutlu olanlar da varr, çocuğu olduktan sonra kendini ve etrafındaki diğer sevdiklerini aşırı ihmal edenler de. Işte o en kötüsü. Şahsen benim etrafımda bu örnekler çok var. Amaaan bilemicem artık dhdddhhd
         me_out_bye
         Kadına şiddet olayları her yerde olduğu için soğumuş olabilirler karalar bağlamış. Yoksa niye istemesinler ? Kadınlar sever bu işleri. Normalde. Evim olsun düzenim olsun kocişim falan yaşayalım.
          belizzimaaa
          Erkeklerin kendilerine eş değil, köle araması.
           the-fearless
           Şöyle ki bir erkek olmama rağmen kadınların sorumluluk bilincinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Erkekler de bu bilinç çok zor bulunduğu için ileride bir gün bebek olunca kadınlar bebğe bakarken erkeklerin arkadaşlarıyla eğlenmek için dışarı çıkacak olması düşüncesi kadınları korkutuyor. Aynı zamanda hem çalışacak, eve gelip yemek yapacak, temizlik yapacak, bebeğe bakacak ancak erkek bunlardan birine bile dokunmayacak. Bende olsam bende evlilikten kaçarım.
            benita
            Özgürlük güzel şeymiş ne yalan söyleyim
             mevsimlerdensnbahar61
             Sebepleri çok açık ve net bence bi iki haber yeter bunun için
              absurdizm
              Erkeklerden korkmaları. Ben korkuyorum.
               patavatszmelek
               Yazacak çok şey var da neyse... Kısaca bir don daha fazla yıkamak için evlenemem!
                paarantez
                Evlilikten değil de sorumluluktan kaçmak olabilir bence
                 pillowtalk
                 Evlilik demek kadınlar için çok büyük bir sorumluluğa evet demek. Evin yükünü çalışsan da çalışmasan da sırtlanmak demek. Sadece kendi yükünü değil evlendiğin insanın da yükünü almak demek. İlerleyen zamanlarda çocuk yükünü de sırtlanmak demek. Bu açıdan korkmalarını çok doğal ve mantıklı buluyorum. Gelin pozisyonuna girdiğinde uğraşacağı kişi sayısının artmasına farkındaysanız daha değinmedim bile..
                  yesilbisi-dio
                  Çok fazla beklenti içine giriliyor kadın evlendiğinde. Sanki kendi kendine evleniyor.
                   herseyinaktivisti
                   Kariyerine engel.. mesela en büyük sebeplerden biri bu olabilir. Erkekler fazla maaşı filan kaldıramıyor (elbette hepsi için demiyorum)
                    dr.rock
                    Evlilikten kaçan bir kadın portresi
                     rosemary_
                     Kendi yalnızlığına alışmak, 20li yaşların başındaki gibi aşık olmaya, sevmeye istekli olmamak. Birini tanımak için hevesli olmamak.
                      belizzimaaa
                      Karsisinda sorumluluk alabilecek potansiyelde bi insan gorememeleri
                       pekiyabensem
                       tanıdığın sandığın kişiyi hiç tanımamış gibi olma korkusu yada ne biliyim ben 😂
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.