103
2.10.2020
Kadınların Evlilikten Kaçma Sebepleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   bisosyolog
   Önceden toplumda, sanki kadınlar daha fazla evlenmek istiyormuş gibi bir algı vardı. Nitekim benim de pek çok kadın arkadaşım mutlu, pembe panjurlu bir ev hayali içinde olmuşlardır. Ancak bir güruh var, artık evlenmek istemiyor. Bunun altında yatan pek çok sebep var bence. Kendi adıma konuşmak gerekirse, yaş ilerledikçe kimseye katlanmak, kimsenin sorumluluğunu almak istemiyorsun. Ayrıca toplumumuzda "hayat müşterektir" anlayışında fazlaca erkek yok. Ben bir adama bebek gibi bakmak zorunda mıyım? O nedenle özellikle uzak duruyorum evliliğe gidecek ilişkilerden, yalnızlığımı paylaşmak gibi bir niyetim yok.
    mevsimlerdensnbahar61
    Sebepleri çok açık ve net bence bi iki haber yeter bunun için
     me_out_bye
     Kadına şiddet olayları her yerde olduğu için soğumuş olabilirler karalar bağlamış. Yoksa niye istemesinler ? Kadınlar sever bu işleri. Normalde. Evim olsun düzenim olsun kocişim falan yaşayalım.
      patiklipengui
      Altında bir çok sebep yatıyor bunun kimisi bir erkeğin boynduruğu altına girmek istemiyor.(Evet hâlâ evliliğin böyle olduğunu düşünenler var çevrelerinden dolayı) Kimi güvenmiyor, kimi şiddet göreceğinden korkuyor. Kimiyse çoluk çocuğa karışmak yerine kariyer yapmayı tercih ediyor. Ama bence asıl sebep kadının artık erkek olmadan da ayakları üzerinde durabileceğini öğrenmesi.
       palmiye
       Karsımıza evlenilecek adam gibi adam cıktı da biz mi evlenmedik?
        paarantez
        Evlilikten değil de sorumluluktan kaçmak olabilir bence
         eski_bi_tanidik
         Neden gencecik yaşta o kahrı cekelim kii? Ama evlenip de mutlu olanlar da varr, çocuğu olduktan sonra kendini ve etrafındaki diğer sevdiklerini aşırı ihmal edenler de. Işte o en kötüsü. Şahsen benim etrafımda bu örnekler çok var. Amaaan bilemicem artık dhdddhhd
          wb-
          yok öyle bişey
           benita
           Özgürlük güzel şeymiş ne yalan söyleyim
            the-fearless
            Şöyle ki bir erkek olmama rağmen kadınların sorumluluk bilincinin daha fazla olduğunu düşünüyorum. Erkekler de bu bilinç çok zor bulunduğu için ileride bir gün bebek olunca kadınlar bebğe bakarken erkeklerin arkadaşlarıyla eğlenmek için dışarı çıkacak olması düşüncesi kadınları korkutuyor. Aynı zamanda hem çalışacak, eve gelip yemek yapacak, temizlik yapacak, bebeğe bakacak ancak erkek bunlardan birine bile dokunmayacak. Bende olsam bende evlilikten kaçarım.
             rosemary_
             Kendi yalnızlığına alışmak, 20li yaşların başındaki gibi aşık olmaya, sevmeye istekli olmamak. Birini tanımak için hevesli olmamak.
              dr.rock
              Evlilikten kaçan bir kadın portresi
               muzlu-pasta
               Muhabbet kuşum gibi bir erkek bulduğum zaman evlenirim
                dr.rock
                Evlilik çok güzel bir şeydir KadınlarınEvlilikten kaçması çok yanlış
                 sedefartuny
                 Evliliğin o kadar da matah bir şey olmadığını gördük çünkü. Erkeklere güvenmeme durumu da etkili. Evlenince değişen erkek hikayeleri duyuyoruz mütemadiyen. Şiddet cabası. Kendi kararlarını vermek, birine bağlı olmamak güzel duygular. Bekarlık sultanlık yani.
                  herseyinaktivisti
                  Kariyerine engel.. mesela en büyük sebeplerden biri bu olabilir. Erkekler fazla maaşı filan kaldıramıyor (elbette hepsi için demiyorum)
                   dr.rock
                   Kadınlar evlenmek zorundadırlar Çünkü çocuk doğurmalıdırlar Kadınlar bizim kaburga kemiğimizden yaratılmışlardırlar
                    patronice24
                    Bile isteye pranga takmak. Hangi kadın bunu ister ki? Ve şiddet olayları, biz kadınları okadar çok etkiledi ki, gölgemizden korkar olduk!
                     yesilbisi-dio
                     Çok fazla beklenti içine giriliyor kadın evlendiğinde. Sanki kendi kendine evleniyor.
                      patavatszmelek
                      Yazacak çok şey var da neyse... Kısaca bir don daha fazla yıkamak için evlenemem!
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.