Kadınların Erkeklere Nazaran Daha Az Aşk Acısı Çekiyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Şahit olduğum en doğru genellemedir kendisi. Gerçekten şöyle bir düşününce bu güne kadar aşk acısı çeken, bunu hayatının en büyük sorunu haline getiren kadınlarla dizi ve filmler dışında karşılaşmadım ama aşk acısı ile kıvrandığını, iki gözü iki çeşme ağladığını gördüğüm bir erkek arkadaşım oldu. Sanıyorum biz kadınlar bu konuda daha rasyoneliz. İlişkiler başlar ve biter, sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevecek diye bir kaide yok düşüncesi ile hareket ederken beyler bu duruma daha ciddi bir sorun gözüyle yaklaşıyor. Bu gibi şahsi meseler tabii ki de genellemeye kapalı ama böyle bir durum da var. Şu da bir gerçek ki, kadınlar ilgi odaklarını eğer isterlerse çok çabuk değiştirebiliyorlar, bu konuda oldukça radikaliz.
    ladydisko
    bizde acı çektik ama acılarımızı içimize gömüp makyajımızı yapıp işe gittik gelip bulaşıkları yıkadık içimize attık daha çok
     mevsimlerdensnbahar61
     Bence duygular evrensel bi şey ve cinsiyet farketmeksizin eşit yaşanıyor
      _gizem_
      bilmem belki onlar dışa yansıtmıyordur? ama kadınlar tüm duyguları daha yoğun yaşar bence
       kaaninteyzesi
       Bizim acıya dayanma gücümüz cok yüksek. Çikolata yiyince tüm dertler gidiyor.
        tsukyomi
        Bu genellemeye de saydırdım sayın. Ama şöyle de bir gerçek var; kadınların aşk acısından daha büyük problemleri var. Eşitsizlik, taciz/tecavüz, can korkusu gibi. Aşk acısı bunların yanında bal kalır.
         badideasensei
         Kişiden kişiye değişir
          peripedia
          Katılıyorum ama şöyle bir durum da var kadın o ayrılığı yaşayana kadar hangi zorluklar yaşadı, sabrının sınırlarını ne kadar zorladı kim bilir. İlişkilerde kadınların sabır kotası daha yüksek ve ilişkiyi kurtarmak adına gösterdikleri çaba da dolayısıyla aşk acısı çekmek için vicdani bir yük kalmıyor ortada kadın için.
           gizemlicikolat
           Kadınlar: Yooooo...
            cinayetvaraga
            Kadınlardan daha çok mu acı çekeriz bilmem ama biz deprem görünce yıkılan kerpiç evler gibiyiz. hemen tuzla buz oluyoruz. sahi niye öyle o? bak şimdi düşnünce...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.