48
6.1.2021
Kadınların Erkeklere Nazaran Daha Az Aşk Acısı Çekiyor Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   detokssuyu
   Şahit olduğum en doğru genellemedir kendisi. Gerçekten şöyle bir düşününce bu güne kadar aşk acısı çeken, bunu hayatının en büyük sorunu haline getiren kadınlarla dizi ve filmler dışında karşılaşmadım ama aşk acısı ile kıvrandığını, iki gözü iki çeşme ağladığını gördüğüm bir erkek arkadaşım oldu. Sanıyorum biz kadınlar bu konuda daha rasyoneliz. İlişkiler başlar ve biter, sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevecek diye bir kaide yok düşüncesi ile hareket ederken beyler bu duruma daha ciddi bir sorun gözüyle yaklaşıyor. Bu gibi şahsi meseler tabii ki de genellemeye kapalı ama böyle bir durum da var. Şu da bir gerçek ki, kadınlar ilgi odaklarını eğer isterlerse çok çabuk değiştirebiliyorlar, bu konuda oldukça radikaliz.
    ladydisko
    bizde acı çektik ama acılarımızı içimize gömüp makyajımızı yapıp işe gittik gelip bulaşıkları yıkadık içimize attık daha çok
     mevsimlerdensnbahar61
     Bence duygular evrensel bi şey ve cinsiyet farketmeksizin eşit yaşanıyor
      _gizem_
      bilmem belki onlar dışa yansıtmıyordur? ama kadınlar tüm duyguları daha yoğun yaşar bence
       kaaninteyzesi
       Bizim acıya dayanma gücümüz cok yüksek. Çikolata yiyince tüm dertler gidiyor.
        tsukyomi
        Bu genellemeye de saydırdım sayın. Ama şöyle de bir gerçek var; kadınların aşk acısından daha büyük problemleri var. Eşitsizlik, taciz/tecavüz, can korkusu gibi. Aşk acısı bunların yanında bal kalır.
         badideasensei
         Kişiden kişiye değişir
          peripedia
          Katılıyorum ama şöyle bir durum da var kadın o ayrılığı yaşayana kadar hangi zorluklar yaşadı, sabrının sınırlarını ne kadar zorladı kim bilir. İlişkilerde kadınların sabır kotası daha yüksek ve ilişkiyi kurtarmak adına gösterdikleri çaba da dolayısıyla aşk acısı çekmek için vicdani bir yük kalmıyor ortada kadın için.
           gizemlicikolat
           Kadınlar: Yooooo...
            cinayetvaraga
            Kadınlardan daha çok mu acı çekeriz bilmem ama biz deprem görünce yıkılan kerpiç evler gibiyiz. hemen tuzla buz oluyoruz. sahi niye öyle o? bak şimdi düşnünce...
             nickimdebileolmaz
             Erkekler de ağlar.
              ceviz-agaci
              Acı çekmemiş gibi yapar hele o acı çektiren bir geri gelsin kerpetenle onun ciğerini yerinden sikebilir
               lovewkoko
               kadınlar güçlü canlılar ya. ağlıyo böyle bi daha toparlanamaz diyosun sabah bi kalkıyo ışıl ışıl. biz mal erkekler böyle ne olcak be ooolum diyoruz, eleman yürüyen cenaze gibi geziyor bi sene.
                fuzbing
                başta kadınlar daha fazla acı çekiyör.sönra olay tersine donuyor erkekler daha çök çekiyor. yani şöyle, kız gel etme diye yalvarmıştı ben ayrılmıştım. çok ağlatırsan çok ağlarsın tabi. ben '1.000. Gün' başlıklı ayrılık temalı yazımı rakı eşliğinde yazarken kızın(artık kız değilmiştir muhtemelen) kaç bininci sevgilisi vardı bilemiyorum.
                 winelover
                 Pardon? Kim diyor bunu, ben hayatima 2 sene kimseyi alamazken kendisini dusunmekten, 1 senenin sonunda ciddi bir iliskiye baslamisti asik oldugum sahis. Ha iliski bitirmenin acisi dersen dogru olabilir ancak ask acisi icin genelleme asla dogru degil
                  heygidigocadunya00
                  Seven erkek terk edilince bunu kendine yediremez ve hırs yapıp duygularını dışa vurur ama kadın seviyorsa bir süre yalnız kalıp acısını herkesten uzak yaşar. Sonrasında duygularını bastırıp hayata kaldığı yerden devam eder🙂
                   cokbilmisdegilcokbilen
                   Valla ilk aşk acımı çektiğimde 2 yıl boyunca iki gözüm iki çeşme ağlamıştım. Gerçi fazlaca dram ve entrika içeren bir durum olmuştu ondan olabilir. O gün bugündür küllerimden doğdum.
                    plazacalisani
                    Bir yerde doğru. Çok fazla ilgi alanımız var ve sadece tek bir şeye odaklanmıyoruz.
                     birbakisatti
                     kadınlar aşk acısını erkeğe nazaran daha bir içinde yaşıyor daha doğru bir terim olur
                      burakb_
                      Uzun uzun mevzular yorum yapmak istemiyorum çok aslında ama. Sadece dediklerin doğru. Erkekler en azından daha sağlam aşık olurlar diyeyim. Normalde ben kadınların bu anlamda bayağı zayıf olduğunu düşünüyorum ama tamamen kadın bakış açısıyla kavrayamayacağım için konuyu hata payı bırakıyorum kendime. Kadınların ise çoğunlukla bir erkeğin ne kadar aşık olabildiği üzerine düşündüklerini bile sanmıyorum bu yüzden sanırım kendi yaşadıkları eften püften şeyleri destan gibi anlatıyorlar. Bir de şey var denyonun birine tutuluyorlar o reddettikçe bunlar daha fazla hamle daha fazla fedakarlık yapıyorlar kendilerince o zaman da aşk oluyor işte adı.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.