Kadınların Erkeklere Nazaran Daha Az Aşk Acısı Çekiyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Şahit olduğum en doğru genellemedir kendisi. Gerçekten şöyle bir düşününce bu güne kadar aşk acısı çeken, bunu hayatının en büyük sorunu haline getiren kadınlarla dizi ve filmler dışında karşılaşmadım ama aşk acısı ile kıvrandığını, iki gözü iki çeşme ağladığını gördüğüm bir erkek arkadaşım oldu. Sanıyorum biz kadınlar bu konuda daha rasyoneliz. İlişkiler başlar ve biter, sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevecek diye bir kaide yok düşüncesi ile hareket ederken beyler bu duruma daha ciddi bir sorun gözüyle yaklaşıyor. Bu gibi şahsi meseler tabii ki de genellemeye kapalı ama böyle bir durum da var. Şu da bir gerçek ki, kadınlar ilgi odaklarını eğer isterlerse çok çabuk değiştirebiliyorlar, bu konuda oldukça radikaliz.
    tsukyomi
    Bu genellemeye de saydırdım sayın. Ama şöyle de bir gerçek var; kadınların aşk acısından daha büyük problemleri var. Eşitsizlik, taciz/tecavüz, can korkusu gibi. Aşk acısı bunların yanında bal kalır.
     ladydisko
     bizde acı çektik ama acılarımızı içimize gömüp makyajımızı yapıp işe gittik gelip bulaşıkları yıkadık içimize attık daha çok
      _gizem_
      bilmem belki onlar dışa yansıtmıyordur? ama kadınlar tüm duyguları daha yoğun yaşar bence
       kaaninteyzesi
       Bizim acıya dayanma gücümüz cok yüksek. Çikolata yiyince tüm dertler gidiyor.
        gizemlicikolat
        Kadınlar: Yooooo...
         lovewkoko
         kadınlar güçlü canlılar ya. ağlıyo böyle bi daha toparlanamaz diyosun sabah bi kalkıyo ışıl ışıl. biz mal erkekler böyle ne olcak be ooolum diyoruz, eleman yürüyen cenaze gibi geziyor bi sene.
          cinayetvaraga
          Kadınlardan daha çok mu acı çekeriz bilmem ama biz deprem görünce yıkılan kerpiç evler gibiyiz. hemen tuzla buz oluyoruz. sahi niye öyle o? bak şimdi düşnünce...
           mevsimlerdensnbahar61
           Bence duygular evrensel bi şey ve cinsiyet farketmeksizin eşit yaşanıyor
            fuzbing
            başta kadınlar daha fazla acı çekiyör.sönra olay tersine donuyor erkekler daha çök çekiyor. yani şöyle, kız gel etme diye yalvarmıştı ben ayrılmıştım. çok ağlatırsan çok ağlarsın tabi. ben '1.000. Gün' başlıklı ayrılık temalı yazımı rakı eşliğinde yazarken kızın(artık kız değilmiştir muhtemelen) kaç bininci sevgilisi vardı bilemiyorum.
             nickimdebileolmaz
             Erkekler de ağlar.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.