66
6.6.2020
Kadınların Erkeklerden Daha Dağınık Olması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   100numaraliadam
   makyaj malzemeleri bir yerde, fön makinesi bir yerde, çamaşırlar bir yerde. çoğu da böyle maalesef. erkekler daha düzenli geliyor bana. pantolonunu çıkarıp asıyor , çorabını toplayıp hiç olmazsa bir köşeye tıkıyor, havlusu, tıraş aletleri vs. hep aynı yerde. alıp kullanıyor, yerine bırakıyor, bu kadar.
    handeyakar07
    Erkekler bana bakınca daha da dağılıyorlar.
     sucveceza
     Siz erkekler; eşyalarınızın yerli yerinde olduğunu sandığınız için böyle bir yanılgıya kapılıyor olabilirsiniz.
      a_batuhan_isler
      kadın daha düzenlidir ama erkeklere göre daha dağınıktır. çünkü erkeklerin kadınlar kadar eşyası olmadığı için kadınlar kadar dağınık olamazlar.
       angelofdeath
       erkeklerin %90'ı bütün eşyaları biryerde tıkılı bulunca kendilerini düzenli sanıyorlar oysa kadınlar daha düzenlidir ve herşeyin yerini bilirler hepsinin yeri ayrıdır ve temizdir erkekler isteseler de dağınık olamazlar çünkü o evde eğer kadın varsa erkek istese de birşey dağıtamaz dağıtsada kadın toplar ve yerli yerine koyar bu konu tartışmaya kapalıdır bir kadın atasözü der ki; KADIN OLAN EVE TOZ GİRMEZ. Bitmiştir.
        ecemovskiii
        Doğru bir genelleme olmamış bence. Benim dolabım kitap gibidir her daim, erkek kardeşiminse fener alayı gibi karmakarışık. Kitaplarım da ona keza, oraya buraya savurur o, benimkiler kitaplıkta hep düzen içindedir:)
         bubbless
         Ben kadınlar tuvaletine her girişte ne KADAR TEMİZ VE DÜZENLİ olduklarını anlıyorum, bu kadın/erkek ile ilgili değil, koz yurdunda kalın bakalım görün sonra olanları veya erkeklerin evine bi gidin, bi kere ünide arkadaşlarıma temizlikte yardım etmeye gitmiştim, çocuk şunu a masa beyazmış. Yani bu tamamen kişilikle ilgili. Kimi insan dağınık kimi düzenli, kimi pasaklı kimi titiz...
          zodyakli
          araba konusunda haklı olabilirsiniz. Temiz kadın arabası genelde olmuyor. Eve gösterilen özen, arabalara gösterilmiyor amaaa ne pis kadınlar tanıdım öyle böyle değil.
           sozdedegilgozde
           katılıyorum gerçekten öyle. Mesela ben acayip dağınık bir insanımdır. Her yer her yerde olur odamda. hele kitaplar bir dağınıklık içinde düzenleri vardır. Abimse tam tersi bu kadar düzenli bir insan görmedim hayatımda.
            benita
            Birçok kadının dağınık ve pisliği erkeklere bin basıyor valla
             rarero
             Bununla alakalı sosyal bilimlerde bir araştırma var mı bilmiyorum ama kadınların içine evi koydukları o büyük çantadan rujlarını bulabilme yetisi olduğu için dağınıklık pek de sorun teşkil etmez diye düşünüyorum.
              betbetbets
              üzülerek katılıyorum.. muhtemelen kadın birden fazla yere bölündüğü için toparlanmak için de özel zaman yaratıyordur. ayrıca kadın o dağınıklıkta bile aradığını eliyle koymuş gibi bulur.
               raselika
               Çoraplarını koklayarak temiz olup olmadığını kontrol eden bir cinsiyet varken, kadınların dağınık olması sizi hiç alakadar etmez.
                mervenizz_
                Yok öyle bişey ghjklşhvgjklnbv (doğrudur valla biz kadınlar rahatlığı severiz)
                 velevkiozge
                 Bu olayın cinsiyetle bir bağı olmadığını düşünüyorum. Bunu kanıtlayan bilimsel bir dayanak yok. Kaldı ki dağınık olmak bir seçenektir de. Dağınık olmayı seçersin ve biter. Ancak kadına çocukluğundan beri yüklenen ''Sen kızsın, büyüyünce annene-babana-kocana-büyüklerine hizmet edeceksin, evin her daim toplu olmalı ki misafirlerin ayıplamasın'' düşünceleri sebebiyle çoğu kadının dağınık olmayı seçemediğini düşünüyorum. Ve bu başlıkta yazan tez doğruysa tek sebebi erkeklerin annelerinin, kızkardeşlerinin ya da eşlerinin zaten dağınıklıklarını topluyor oluşudur. Yani aslında tezi yanlışlayan bir doğrulama olur 🙂
                  daisyyy
                  Pardon ama kim demiş bunu? Ne babam ne erkek kardeşim ne de kocam bende 3 tane var ama 3ü de birbirinden dağınık insanlar. Benim etrafımda bunları doğrulayacak hiç kimse yok valla. Keşke olsaydı da başka bir şey yazsaydım.
                   lylftmksc
                   Eşittir Erkeklerin pasaklı olması 🙄
                    leprechaun
                    Kadınlar erkeklerden daha dağınık değil.
                     orbitty
                     Kadınlar dağınıktır, Erkekler hem dağınık hem de pistirler. (İstisnalar var tabii) Hangisi daha kabul edilebilir tartışmaya açık değil bence.
                     /
                     0

                     Tarihe Göre

                     İçerik bulunamadı.