Kadınların "Ben Bu İlişkiye Emek Verdim Bitmesine İzin Veremem" Görüşü
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   "Yuvayı dişi kuş yapar" saçmalığının genetik kodlarımıza işlediğinin bir göstergesi bu durum aslında. Çeşitli gündüz kuşağı programlarımda ve sosyal çevremde şahit oldum bu görüşe. "Ben bu ilişkiye, bu adama emek verdim, onu değiştirdim, onu eğittim" gibi söylemlere dayanarak ilişkiyi muhafaza etmeye çalışan ve kendilerine büyük haksızlık yaptıklarını düşündüğüm kadınlar tanıdım. Babala TV'nin yeni programı Yansıma'da "Evlilik Öncesi Mahremiyet" konusu tartışılırken vibratörünü öptüğü videosu ile hatırladığımız Didem Ceran başından geçen bir olayı anlattı. Hayatındaki erkek Didem Hanım'ı aldatıyor. Hanımefendi ise şu görüşe sahip "Yalan söylemesin ama aldatmak isterse ben ortam hazırlarım!" Nedeni sorulduğunda ise "Ben onu o kadar eğittim kendime uygun hale getirdim." diyor. İşte yukarıda bahsettiğim görüş tam olarak bu. Emek verdim, zaman verdim diyerek birçok kadın aldatılmasına karşın çözümü ikinci bir şans vermekte buluyor. Bu ilişki bittiğinde emeklerinin ve zamanının ziyan olacağını düşünüyor ve yeni bir ilişkide tekrar bu zorlu(!) değişim daha doğrusu karşı tarafı değiştirme sürecini yaşamak istemiyor. Değerli kadın arkadaşlarım biz kimseyi değiştiremeyiz bunu anlamamız lazım önce, insanlar değişmez. İlişkiler de dahil olmak üzere hayat zaten bir emek verme hali değil mi? Neden kendimizi kandırmayı tercih ediyoruz? Yoksa ben mi yanılıyorum? Bu düşünce mi ilişkileri daha sağlam kılıyor?
    moon_night
    Sevmiyorsa yürüsün gitsin, bir saniye tutmam yanımda
     detokssuyu
     Bir şey diyeyim mi haklı. Ben de yıllarımı, en güzel zamanlarımı bir adama versem o ilişkiyi korumak için elimden geleni yaparım. Bahsettiğim ikinci bir şans ya da aldatılmaya razı olmak değil ama gözden çıkarmanın zor olması çok normal.
      gregory_
      Iki taraf da bir sekilde emek veriyor iliski icin, eger emek sadece bir tarafinsa zaten bos o is, fark edildigi an ya çözüm aranmali ya da kesip atilmali. Kimsenin kaybedecek zamani yok.
       patronicee
       Yıllarımı, emeklerimi, kısmen gençliğimi verdiğim adamı, ilişkimi bir çırpıda bitiremem. Emeğime yazık, arkamdan ağlar emeklerim.
        mrlawyerkk
        Bahanedir. Çok emek verdim ayrılmam ne demek? Kimsenin boşanmaması da lazım o zaman. O kadar emek, aynı evde geçirilen saatler, çocuklar, yıllar. Böyle bir mantık olabilir mi? Mutsuzsan yoluna bakacaksın arkadaşım acaba değişir mi, mutlu eder mi diye düşünmeyeceksin.
         eflayilmaz
         Hepimiz ilişkilere emek veriyoruz ama ilişki bitmişse bitmiştir. Emek verdim diye uzatmanın manası yok ki. Boşuna birlikte mutsuz olacağına ayrı bir şekilde mutlu olun
          peripedia
          Bu çok sancılı bir durum ve bir gerçek. Kadınlar gerçekten hayatlarındaki erkeğin dünyasını değiştirebiliyorlar. Ben de yaşadım bu durumu tabii karşı taraf değişmek istediğinde oluyor ama ciddi bir emek olunca vazgeçmek zorlaşıyor.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.