Kadınların Ateşli Silahları ve Mücadele Sporlarını Vücut Bütünlüğüne Karşı İşlenecek Suçlara Yönelik Kullanmama Sebepleri Nelerdir?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   logicalpowerthinker
   Fiziksel şiddete maruz kalan veya çeşitli silahlarla saldırıya uğrayan kadınlar niçin kendilerini savunmaya yönelik bir çaba göstermiyorlar? Optimal koşulların cinsiyet veya rol fark etmeksizin herkesin huzur ve güven içinde yaşaması olduğunu biliyoruz lakin günümüz koşullarının buna elverişli olmadığını görmekteyiz. Kadınlar kısa vadede zihinsel bir gelişme/aydınlanma/ilerleme yaşayarak olumsuz tutumlarını değiştirmeyecek bu kişilere karşı niçin kendilerini savunmuyorlar/savunamıyorlar?
    kafatamircisi
    Öncelikle bu ülkede kadın olmak zordur bu bir gerçek ama her kafasını esen kadın da silah taşırsa olmaz, elektro şok cihazları var çok etkili adamı anında yere yatırıyor. Zarar vermeden etkisiz hale getirecek silahlar olabilir
     ifamyseeku
     Adana belediyesi kadınlarin kendilerini savunmasi icin ucretsiz savunma sporlari sunmustu ama bazi gerizekalilar magara da mi yasiyoruz diye tepki gosterdiler.bu halk akillanmaz, adalet yok zaten senin kendini savunman lazimken hala bos yapiyorlar. Yazik.
      _gizem_
      bildiğim kadarıyla biber gazı yasal değilmiş onun yerine deodorant ya da dezenfektan taşıyabilirsiniz kendinizi korumanıza yardımcı olur tabii ki ateşli silahlar hakkında hiçbir fikrim yok
       fairytale-
       Bence vicdan. Birine zarar veremem kadin olarak her ne yaptiysa bana. Karsimdakini incitmek istemem yapsam niye yaptım diye uykularım kaçar:/
        tsukyomi
        Babamın beni askeri olarak görmesi sağ olsun yakın dövüş ve ateşli silahlarda sniper tüfeğine kadar kullanabiliyorum. Ama belirttiğim gibi, bu babam sayesinde oldu. Ülke halkının kadınlara karşı genel kafa yapısını biliyoruz; "kır dizini otur, evlen ve çocuk doğur, senin tek görevin bu". Şimdi bu baskıcı kafanın nasıl kızlarına ateşli silah eğitimi vermesini ya da yakın dövüş sporlarına yönlendirmesini bekliyorsunuz ki? Önce halk katı bir eğitimden geçmeli. Yoksa daha çok böyle ucu olmayan sorularla uğraşırız.
         absurdizm
         bu hiç aklıma gelmemişti. sağol. bunu ben bi düşüneyim
          kitaptakikurt
          öncelikle toplumu eğitmek lazım.dini duygularıyla bastırılmış,köyünde büyükbaş hayvalar ve şalvarlı kadınlardan sonra şehire ayak basmış sonra yolda mini etek giymiş yürüyen bir kadın görünce aha karıya bak oo ne giymiş kesin motor bu takıl peşine modunda abazalar var toplumda.bu düşünce değiştirilmeli yoksa hadi kadınlara komando kampları açılsın yakın savunma sanatları öğretilsin silah eğtimi verilsin yada herkes istediği gibi bireysel silahlansın yok öyle bişey.kadınlar zariftir naziktir bordo bereliye dönüşmelerine gerek yoktur öküzler yüzünden iş hayatında da toplum da heryerde olmalıdır kadınlar.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.