Kadınların Araba Park Etme Sorunsalı
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cinayetvaraga
   Bugün eşim benim arabayı alıp çıktı. Ki hayatta vermem herkes bilir. Öğlen bir telefon, bir yere alışverişe gitmişmiş park ederken arkadaki aracın sol ön tamponu sıyırtmış, bizim arabanın da sağ arka kapıdan sağ arka fara kadar çizik. "Gelsene biraz korktum" diyor. Ne güzel evdeydim, bugün izin vermiştim kendime. Kalktım apar topar gittim. Bir baktım ki bizim araba çizik içinde. Kızmayaymışım, sinirlenmeyeymişim, olurmuş, ne yapsaymış, kamyon varmış, mış mış mış... Bayağı bir sövdüm kendi kendime ama yani. ama yani! Burada mevzu kadınlar araba kullanması filan değil ha. Sakın buna yormayın. Eşim de olsa bazen park etme mevzusuna çok ayar oluyorum. abi kullanıyorsanız park etmesini de bilin. Park edemiyorsanız kullanmayın abi! Neden gözüm gibi baktığım arabam servise gidiyor şu an?! Bir ben miyim muzdarip? Bezdim anasını satim.
    tictactoe
    Tekerleğin icadından bu yana kadınların bu konuda aşağılanıp eziklenmesi olabilir mi sebep, soruyorum sadece. Kardeşimle aramızda 2 yaş var. Ergenliğinin erken yaşlarından beri araba kullanır; babam, amcalarım, dayılarım kullanmasına müsaade ederdi. Ben ehliyetimi elime alana kadar gel sana öğretelim diyen olmadı??? Herşeyi kendim öğrendim ben. Eşim de öğretemezdi örneğin!? İşte bunlar hep seksist bakış açısı şeysi 🤔
     daisyyy
     Valla eşimi ararım gel beni şuraya götür derim gelir getirir götürür. Hiiiç trafik park işi ile uğraşamam ben.
      zodyakli
      ben sevmiyorum arkadaş park etmeyi. ha sevmiyorum ama belirlenen iki çizgi arasına girerim orada sıkıntı yok. amaaa kaldırıma paralel iki araba arasına giremem.
       vsjvsjvsjv000
       Mükemmelliyetçi olduğumuz için olabilir.
        utumasasiilekayanadam
        Ulan şuna bak ya. Burada iki üç tane kendini feminist zanneden tip var nasılda konuyu başka yerlere çekiyorlar. Adam ne anlatıyor siz ne anlıyorsunuz. Biride yazmış yok turkiyenin en iyi lise ve üniversitesinde okudum falan. Bu kafa ile iyi okumuşsun çok cahilsiniz.
         zeynebio
         Ben araba kullanmayı bilmiyorum :/
          sozdedegilgozde
          Yooo hiçte bile öyle sorunlarımız yok. Şu kadınların şusu busu diye sürekli sorunluymuşuz gibi lanse etmekten vazgeçin artık.
           ozanesi
           Bu kadar basit bir olayı bu kadar zor yapabilmelerine şaşırıyorum. ya yamuk yumuk parkediyorlar ya da hiç edemiyorlar. son zamanlardaki ehliyet alma sistemine park etme sınavı da eklediler ancak onun öncesindeki kadınlara tekrar park ehliyeti verilmeli
            utumasasiilekayanadam
            Var aga böyle bir sorunsal. Eski sevgilim ehliyeti alalı 3 ay olmuş verdim sürsün, ham kalmasın diye. Neyse güzelce sürdü yolda tutuyor yani kırmızılar da duruyor onu tabii 5 yaşındaki çocukta yapar. Sıra park etmeye geldi. Ay ben yapamam edemem demeye başladı. Dedim park edeceksin. Neyse bu camdan kafasını falan çıkarıyor park ederken bir şekilde park etti ama nasıl etti? Bir metre boşluk var la kaldırımla araba arasında bir metre.
             benita
             Olur öyle ya insanlık hali çok şey yapmamak lazım 🙄
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.