Kadınlarda Olup Erkeklerde Olmayan Ruhsal Özellikler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gossipdio
   Hepimize cinsiyet fark etmeksizin baksak bile ben bazı özelliklerin cidden erkeklerde veya kadınlarda olmadığını düşünüyorum. Bu başlıkta kadınlar olup erkeklerde olmayanı ele almak istedim. Erkeklerde genelleme yapmıyorum ama empati yapma yeteneği sıfır, kendilerine asla başkasının yerine koyamıyorlar sürekli dümdüz düşündükleri için kendi kafalarında doğru neyse öyle yaklaşıyorlar. Regl gününü asla bahane eden birisi değilimdir, bir gün o kadar ağrım vardı ki anında suratıma vuruldu siz kadınlar da abartıyorsunuz vb. Biz empati yapmada kadınlar olarak daha çoğunluktayız erkeklerin en anlaşılmayacak durumlarında bile empati yapabiliyoruz. Erkeklerde de yapan var ama daha kısıtlı bazen kendi kendilerine bile empati yapamıyorlar.
    terliklihayvan
    Aslında A kast ederek B deyip C olmasını beklemek. evet genelleme olacak ama erkekler düz mahluklardır. C deyin direk, valla daha mutlu olursunuz :)
     blondewitch
     Genel olarak detaycılık derim. Kadınlar bu yüzden erkeklere göre küçük olaylardan problem çıkarma kabiliyetine sahip. Çünkü genelleme yapınca biz çok daha detaylı düşünüyoruz. O yüzden erkeklerin bazı tavırlarını öküzlük veya anlayışsızlık olarak yorumluyoruz. Aslında adam bunu hiç düşünmemiş oluyor.
      esseref
      kadınlar erkeklere göre daha duygusal bence ve bu yüzden de erkeklerden daha sinirli olabiliyorlar
       kendi-cazibesi
       Kadın erkeğe göre duygusal açıdan daha fazla merhametli, narin-kırılgan ve korumacıdır.Çünkü insan evladı, doğum öncesi ve doğum sonrası kadının yüküdür. Onu dokuz ay karnında taşıyan, doğuran ve yetiştiren anadır kadın. O yüzden canından can, kanından kandır insan.
        fuzbing
        Üç beş yere 'bazı' eklesek mantıklı olurdu. Bir de bunun erkek ve kadın kısmını değiştirerek yazmak da lazım.
         catherine-earnshaw
         -Aşırı umutlanmak, farkında olmadan beklentiye kapılmak. -Ruh hali kısmen o gün kendi görünüşüyle ilgili nasıl hissettiğine bağlı. -İlişkilerde hassaslık, kolay kırılmak. -En ufak şeyi kafada büyütüp çıldırmak. -Detaylara takılmaktan büyük resmi görememek. Belki nesli tehlike altındaki bazı erkekler de bunları yaşıyordur ama ben hiçbir erkekte henüz görmediğim için yazıyorum. Ömrümüzü yiye yiye ciltleri bebek gibi kalıyor hepsinin yahu
          notuds
          trip
           semih-kurnaz
           Kadınların gereksiz detaycı ve durduk yere problem çıkartan canlılar olması dışında sorun yok aslında. AAA ne dedi hemen linç edelim.. Açıklayayım: Biz erkek olduğumuz için problemlerimiz kimsenin umurunda değil, daima size ve çevremize pozitif olup her koşulda bizden anlayış, hoşgörü ve sorumluluk üstlenmemizi bekliyorsunuz. İyi de biz de insanız, bizim de duygularımız var, bizim de inzivaya çekilip, yenilenmeye, ruh halimizi düzeltmeye ihtiyacımız var. Fakat bunlara ne vaktimiz ne de iznimiz oluyor özellikle evlendikten ve baba olduktan sonra.. Daima ailenin yükünü sırtlanıp onları her koşulda artık bir ömür koruyup kollaman gerekiyor ki bundan şikayetçi değiliz ama bütün yükü ve zorlukları yüklenmişken hayatın bütün savaşlarının içine doğrudan girmişken bize çok sert ve anlayışsız diyorlar. Bütün bunlarla mücadele ederken karşındaki kadın gelmiş diyor ki tırnağım kırıldı ayy, üff ühü ühü, böyle bir derdimiz olmadı ki daha önce, genelde bacağın kopar, günde 40 saat mesai yaparsın, hayatını idame ettirebilmek ve ailenin her ihtiyacını karşılayabilmek için bombok insanlarla bir ömür birlikte çalışmak zorundasın, bunlar yetmiyormuş gibi herhangi bir insani ve sosyal faaliyet içinde bulunamazsın çünkü vaktin ve fırsatın olmaz, ee ulan biz insan değil miyiz? Üstüne dindir, siyasettir, toplum boklarıdır, ekonomidir, gelecek kaygısıdır, bunlarla uğraşırken narin bir tane kız gelir bizim hallerimiz var beni anla öküz öküz deyip onun tripleriyle uğraş.. Aynen biz erkekler olarak çok sert, anlayışsız, empati yapmak nedir bilmeyen, bütün güzelliklerden uzak insanlarız, bunu diyenlerde bütün dünyadan ilgi gördüğü için cıvıl cıvıl olmuş insanlar :) Genelleme yapmaya devam edin. Edit: Sığır olanlarımız var doğru ama onlarda erkektir yapar deyip doğru düzgün ailesi tarafından eğitim görmeyen sığırlar ya da aslan oğlum benim deyip sen erkek adamsın, kılsın, yünsün deyip çocuğu gazlayıp bir ömür mal mal ortalıkta dolanan ""adam"" lar oluyorlar
            silmarillion
            Öyle bir şey kalmadı artık ya, karı gibi erkekler, erkek gibi kadınlar türedi.
             honeybee
             aynı olsaydı zaten kadın erkek ayrımı olmazdı sanki
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.