Kadınlar Sokakta: 'İstanbul Sözleşmesi'ni Uygula'
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Kadınlar, yaşamları için hayati öneme sahip İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine tepki olarak Türkiye'nin birçok yerinde sokağa çıktı. Mücadele vurgusu yapan kadınlar, İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmeyeceklerini belirtti. Türkiye'nin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine yönelik tepkiler büyüyor. Kadınlar yaşamları için hayati öneme sahip sözleşmenin fehsedilmesine tepki göstermek için Türkiye'nin birçok yerinde sokağa çıktı. Sözleşmenin feshedilmesine tepki gösteren kadınlar, Kadıköy'de bir araya geldi. Yıllardır verdiğimiz mücadeleyi bir gecede silemeyeceksiniz. Kararı geri çek, sözleşmeyi uygula!" sloganıyla eylemlerine başlayan kadınlar, “İstanbul Sözleşmesi’nin her bir maddesinde öldürülen kadınların kanı var. Biz bir kişinin lafıyla sözleşmeyi geri çektirmeyeceğiz. Hep birlikte mücadele ederek bu kararı geri çektireceğiz” dedi.
    strangestar
    Erdoğan'la ilgili tuhaf olan şey toplumu mühendisliği onediodaki bir yorumda gördüm ve haklı buldum yapacağı değişikliklere gelen tepkiler bu yüzden bu kadar az sanırsam
     tsukyomi
     Aynı anda Gezi'yi de belediyenin elinden aldı. Toplumu harekete geçirecek iki büyük hareket, aynı anda. Ya ufukta seçim var ve şerrefsizlerden oy kazanmaya çalışıyor ya da nabız yokluyor. Belki de halkın sokaklara döküleceğini biliyor, başa çıkamadığı vakaları bu protestolara kakalayacak. Düşününce sebep çok ama bu normal bir hareket değil. Kendileri için bile normal değil. Çıkar kokusu yakında.
      alys
      yeni anayasada İstanbul sozlesmesindekileri kopyala yapıştır yapıp bakın biz kadın haklarını düşünüyoruz diyebilirler
       berat-albayrak-official
       Ve bunun haberde gözükmemesi
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.