Kadınlar "Korkuyoruz" Çığlıkları Atarken İstanbul Sözleşmesi'nin Feshedilmesini Kutlayan ve Birtakım Hazırlıklara Girişen Güruh
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Arkadaşlar gerçekten korkuyoruz biz. Nasıl anlamıyorsunuz bu korkumuzu siz bizim? Nasıl görmezden geliyorsunuz? Başlıkta görmüş olduğunuz halet-i ruhiyeye giren insanların sayısı o kadar fazla ki. Davullu zurnalı kutlama yapmadıkları kaldı. Hadi bunu da geçtim, korkularını dile getiren kadınlara neler neler yazıyorlar. "İstediğimizden başlayabiliyor muyuz sevmeye? Oley be sonunda iptal oldu. En iyisi şehirlisi diyorlar he mi? İyisi mi ben bi koşu gidip hazırlık yapıyım." Şu yoruma bir bakar mısınız? Sadece bir tanesi. Potansiyel tecavüzcüler bayram ediyorlar bugün, LGBTİ'lere hakaretlerin haddi hesabı yok. Biz bu durum hukuki mi diye tartışırken bu insanlar önlerine geleni tehdit ediyor. Güne bir orta çağ mağarasında uyanmış gibi hissediyorum.
    sedefartuny
    Şu zihniyete bir bakar mısınız? ve tehlikeye...
     moon_night
     Bu ülkede yaşamak istemiyorum... Bunu söylediğimizde vatan haini falan ilan ederler ama şuna bakın; Böyle varlıkların olduğu bir ülkede yaşamak isteyebilir mi bir insan?
      yazarcizer
      insanın iyice sinirleri zıplıyor bunları gördükçe. Hak hukuk adalet kavramları.. bunlara geçekten ihtiyacımız var arkadaşlar
       palmiye
       20 Mart 2021; hükümet ülkesinde ki kendi kadınları ile harbe girdi. Zaten değersiz hissediyordum bu ülkede kendimi şimdi resmi olarak hissedebilirim bunu.
        tsukyomi
        Hemcinslerime tek bir tavsiyem var; silahlanın. Bakın devletiniz size direkt ''adaletinizi kendiniz sağlayın'' diyor. Öyleyse yapılacak iki şey var, dövüş sanatlarına gönül vereceksiniz ve silahlanacaksınız, poligonlar dostunuz olacak. Madem kadınların güvencesi olan İstanbul Sözleşmesi'ni kaldırdılar, öyleyse bu kafadaki erkeklere güvence sağlamak zorunda bıraktıracaksınız. Artık adına Ankara Sözleşmesi mi derler ne derler bilemem. Zaten tek başınaydık, bundan sonra resmen tek başınayız. Bu ülkeden hak hukuk beklemeyin artık.
         gollummm
         Bir gün Marmaris'te mekandan çıktık. İki hanzo gelip laf atmaya başladılar. Ben de o gün topuklu bir ayakkabı giymiştim. ( Normalde giymem) kafasına ayakkabıyı atacağımı söyledim. At güzelim vs gibi konuşmalar. Çıkardım ayakkabıyı kafasına vurdum ince topukla. Ama nasıl bağırıyor. Polisler geçiyordu. Beni şikayet etti.! Elimde delil olarak ayakkabı duruyordu. Polise dedim "vur dedi ben de vurdum. İstediğini yaptım" dedim. Eeee tabiki durumu çok rahat anlayan polisler çocuklara yol verdi. Biraz rahatlamış olduk. Siz siz olun çekinmeyin! Topuklu ayakkabı giymesemde çantada bir tane en sivrisinden tutacağım işe yarıyor
          detokssuyu
          Korkmayacağız, dayanışacağız, bir olacağız, ses çıkaracağız, yukarıdaki arkadaşların dediği gibi gerekirse kendi adaletimizi kendimiz sağlayacağız.
           badideasensei
           Sözlerin kafi gelmediği noktalarda artık insanlar çözümü başka yollarla arar. Korkuyorum. Böyle giderse cinsiyeti ne olursa olsun her normal insanın içinden birer canavar çıkacak. Şiddete maruz kalmak , şiddeti meşru kılmak ve en sonda çözüm için şiddete başvurmak. Herkes kendi adaletini sağlayacak ve insanlık böyle böyle yok olacak. İnsan duyguları yok olacak. Hep beraber tanık olmaktan korkuyorum. Toplum olarak bir dönemeçteyiz gibi hissediyorum. Korkuyorum, canavara dönüşmekten.
            sardunya
            https://dio.onedio.com/baslik/istanbul-sozlesmesi-kadinlar-icin-neden-gerekli-en-carpici-ornegini-gosteriyorum-1023575?t=popular&f=all&p=1
            neden kaldırılmamalı
            #istanbulsozlesmesiyasatir
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.