556
10.1.2021
Kadınlar Efendi Erkek Yerine Serseri Erkek Tercih Ediyor Yanılsaması
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   sedefartuny
   Berbat bir genelleme ve önyargı sosyal mecraları esir almış durumda. "Kadınların efendi erkekler yerine serseri erkekleri tercih etmesi" diyorlar ve herkes bu durumun böyle olduğundan o kadar emin ki. Ben böyle bir tercihin olduğunu düşünmüyorum arkadaşlar. Olsa olsa lisede gerçekleşmiştir bu olay. Serseri olmasa bile popüler ve dışa dönük çocuk, içine kapalı bir çocuğa tercih edilmiştir. Şu da bir sorun efendi erkek tanımımız ne? Bir zamanlar hayatımda biri vardı ve çevremdeki herkesin onun için kullandığı sıfat 'efendi' idi. Dışarıya karşı çok nazik, kibar ve gerçekten efendi biriydi ama ilişkimizde ciddi sorunlar vardı ve bana karşı o efendi tavırdan eser yoktu. E haliyle ilişki bitti. Ben şimdi 'efendi' erkeği tercih etmemiş mi oluyorum. Kadınlar bu gibi yargılarla ilişkilerini ve evliliklerini bitirmekten çekiniyor, korkuyor. Sorunu kendinde arıyor, çevresi tarafından 'efendi' biri ile birlikte olduğuna inandırılıyor ama bu madalyonun ön yüzü. Bu tezi ortaya atanların hepsi efendi bir bey olduğunu iddia ediyor ve kadınlara yargı dağıtıyor. Gerçekten merak ediyorum bir ilişkide efendilik ne ve nasıl oluyor?
    amakafamiznasiguzeel
    Efendilik böyle oluyor bence.
    https://dio.onedio.com/dio/1213194?t=dio
    https://dio.onedio.com/dio/1213194?t=dio
     buse01
     Serseriyle takılınır, efendiye tapılır..
      ceviz-agaci
      serseri den metres efendiden koca olur
       nickimdebileolmaz
       Efendi insanı kim ne yapsın mıymıntı, sıkıcı :D insan eğlenebildiği insanı seçiyor o insanlar da efendi olmuyor genelikle.
        gregory_
        Kendini efendi sanan sıkıcı ve mızmız erkeklerin uydurmalari.
         vurz
         Sefersiz karaktersiz olmasin da serseriymis efendiymis cok da mevzu degil
          benita
          Serseriyle eğlenilir, efendiyle evlenilir ;))
           mrs_furby
           Kadınlar efendi değil beyefendi erkeklerden hoşlanır.
            tsukyomi
            Efendiliği aşırı kibarlık, aşırı naiflik ve sıkıcılık olarak tanımlayanların beyanıdır bu. Öyle değildir efendim. Efendi erkekler eğlenmesini de, goygoy yapmasını da, yeri geldiğinde küfretmesini de, kendini savunmasını da bilir. Serseri erkekten farkı duruşudur. Kendi ayakları üzerinde durabilen, ego yerine zarif özgüveni tercih eden, hayallerde yaşamayan, tutarlı, serseri mayın gibi dolanmayan, insana değer veren bir duruştur bu. Efendi erkekleri tercih eden insanlar bu duruşa aşıktır, saçma sapan aristokrat kibarlığına değil.
             vurz
             Efendiler vs Serseriler. Round 1 Fight! Finish him! Fatality!
              kaaninteyzesi
              Hayır bu yalan. Efendiler daha seksi oluyor gerçekte. Bunu bilen kadın serseri tercih etmez
               mrlawyerkk
               İlişkilerinizde çevrenizin önerileri, görüşleri ile kararlar vermeyiniz. Önemli olan sizin ilişkide mutlu olup olmadığınız, ne istediğiniz, ne beklediğinizdir. Eşimin annesi çok uzun yıllar benimle olan birlikteliğine karşı çıkmıştı. Beni tanımıyordu hakkımdaki fikri yargılarındandı. Bugün kızının mutluluğu görebiliyor ancak. Yani diyeceğim efendi imiş efendi değilmiş bunlar dışarıdan gözüken şeyler. İyi ve akıllı birilerini dileyin hayatınız için.
                muzlu-pasta
                Ben seçmiyorum rahibeliğe devamke
                 arbi
                 Bir de yüzsüz yüzsüz serseriyle eğlenilir efendiyle evlenilir falan yazmışlar hahahah
                  burakb_
                  Bu konu o kadar detaylı ki ve o kadar ağızlara sakız oldu ki tartışmaktan sıkıldım artık. Beylere konuşuyorum, bu online da dönen muhabbetlere inanmayın öncelikle agacığım. Ben inanıyorum ki bir kadın 100 kere "Ben kötü erkeklerden hoşlanmıyorum" deyip 101. kez tekrar kötü erkeği seçebilir. 25 senelik hayatımda kadınları tanıdıkça sadece kafam karıştı ve şu an hiçbir şey bildiğimi iddia edemem ve hiçbir arkadaşıma da ilişki tavsiyesi veremiyorum artık ama bunları yazarken az önce söylediğim cümleden o kadar eminim ki anayasaya koysanız sırıtmaz bence. Bildiğim şeylerden biri de benzer yanları olsa da insanlar tek tip değiller, yalan söyleyen tonla kadın gördüm ama bir sürü güzel insanla da tanıştım aynı zamanda siz gene de kafanızda önyargıyla yaklaşmayın ama tanıdıkça birisini dejavu yaşar gibi benzer şeyler yaşıyorsanız genelde sonu aynı boka çıkıyor. Kendiniz hangi yolu seçiyorsanız o yoldan devam edin, buralara göre hareket etmeyin. Baktınız işe yarıyor ne güzel, baktınız yaramıyor tersini denemek de size kalmış. Son olarak da güzelliğe kanmayın, işinize gücünüze bakın.
                   peripedia
                   Gerekten neye göre kime göre efendi? Sessiz sakin, kibar bir dil kullananlara efendi diyoruz ama öyle değil. İnsanlarla ilişkisi tam olarak böyle olup yanındaki kadına kan kusturanlar var. Size karşı tutumu, duruşu önemli. İnsanlar ne derse desin.
                    kulturlukoylu
                    kadınların efendi veya serseri erkek dışında mal varlıklı efendi veya serseri erkek tercih ediyor olmasi.
                     detokssuyu
                     Çünkü kadınlarda ben bunu yola getiririm görüşü ne yazık ki var. Bir amaç olarak belirleniyor bu ilişkide. Kadının yegane hedefi o serseriyi adam etmek oluyor ama yanlış. İnsalar değişmez, düzelmez. Sonrası hayal kırıklığı oluyor tabii.
                      leprechaun
                      Dengeli insan candır. Serseri insan maldır. Pısırık insan olmasa da olur. Ama kadınlar.. zannediyolar ki onlar için varız. Güldüğüm bir tarafım, malesef ki ağzım değil.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.