Kadınlar, Çocuklar, Yaşlılar ve Engellilerin Dezavantajlı Vatandaş Olarak Tanımlanması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   peripedia
   Bursa Büyükşehir Belediyesi bu şekilde tanımlamış ama toplumun büyük çoğunluğu da bunu yapıyor. Bu insanlara bu dezavantajı kim yaratıyor pardon? Bizler değil mi? Üzerine bir de bakınız bu insanlar dezavantajlıdır demek ne kadar büyük ayıp. Bunu da normalleştirmişiz bir güzel, dezavantajlılar deyip geçmişiz, yalandan iki proje hayata geçiriliyor bu grup(!) için sonrası yine aynı, değişen hiçbir şey yok.
    cinayetvaraga
    özrü kabahatlerinden büyük dedikleri bu olsa gerek. Bursa belediye şaşırtmadı.
     merilolika
     🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
      gizemino
      İnsanların biraz utanması olması lazım ama yok yok yok
       gundemss
       Yakala sev bırak ne demek ya 😂 projenin adı mı
        eo110
        Bana göre çok absürt bir durum olmuş ancak başka bir acı gerçek var.Cok büyük bir kadın kitlesi kendilerinin dezavantajlı olduğunu düşünüyor ve bu gibi saçmalıkları jest olarak görüp seviniyor.
         mrlawyerkk
         Balığı yakalıyor, seviyor ve bırakıyor muyuz? Ulan bir balığa travma yaşatmadığımız kalmıştı onu yapıyoruz insan eli ile. Dezavantaj mevzuna gelince de reel bir bakış olmuş yapacak bir şey yok.
          abdes_terligi
          Yalan mı? Değil. Ülkede kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelliler zaten dezavantajda. Engellilerin avantajlı olduğu bir kac yön var o da şu faturası vs şeylerin 50% azaltılması, park yerleri (engelli olmayanlar doldurmayınca) filan. Ama onun dışında is bulup çalışamayanlar filan da var bunlar geçinemiyor.
           kisi
           Kadınları listeden çıkarırsak kalanların dezavantajlı oldukları yalan değil. Yanlış olan dezavantajları yüzünden o insanları sistem dışına itmek. Ayrı oldukları vurgusunu yapmak. Yüzüme engelli biri dezavantajlıdır mesela ancak masabaşı bir işte bu dezavantajı çok az etkiler. Hepimiz bası konularda iyiyiz ve bazı konularda kötüyüz. İyi olduğumuz konuları öne çıkarmalıyız. Kötüyü vurgulayıp durmak bir fayda sağlamaz. Ayrıca engelli insanlara üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapanlar kendilerinin de engelli adayı olduklarını unutuyorlar. Madem bencil yaklaşacaksın, gelecekte az olmayan bir ihtimali de göze alarak bencillik yap. Engellilerin hayatını kötüleştirirsen kendi ya da yakınlarının geleceğini de kötüleştirmiş olursun. Aynı şekilde kendi çocuklarının hayatını, kendi yaşlılık zamanlarını da kötüleştirmiş olursun. Biz de çocuktuk, biz de engelli olabiliriz, biz de yaşlanacağız.
            samyeli90
            Bunlar ne zamandan beri dezavantaj olmuş çok düşüncesiz bir yazı olmuş
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.