67
13.7.2020
Kadınlar Askere Gitseydi Eğer...
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   johnnybravo
   Kızlar askere gitse, biz erkekler onları beklemeyiz mesela. Kesin aldatılma olayları olur, ilişkiler biter. Sen de Kızlar Askere Gitse neler olur ? dio'la.
    madashell
    onun yerine askerliği komple kaldırsaydık yani tüm dünyadan. keyfine bi şey olsaydı hayatta kalmaya çalışmak gibi ne bileyim. o zaman işte tadından yenmezdi kadınların da askerde olması. oradaki aşkların tadı da farklı olurdu eminim :)
     daisyyy
     tertemiz koğuşlar, mis gibi yemekler bizlik sorun olmazdı.
      tsukyomi
      Herhangi bir fark yok. Bazı ülkelerde kadınlara askerlik zorunlu. Yine TSK'da birçok kadın subay mevcut. Dünyada değişen bir şey olmadı. Zira kadınlar daha böyle, erkekler daha şöyle diye bir olgu yok, karakter bireyseldir, cinsiyete bağlı değildir. İlkel, basmakalıp, başkalarının dikte ettiği düşünceleri bırakırsak o zaman değişir işte her şey.
       noobzac
       Zorunlu askerliğe kadınlar da tabi olsaydı, haklarındaki birçok önyargı şu an var olmazdı. En basitinden, “tüm kadınlar askerliğe elverişli değildir” gibi bu başlığı var eden önyargılara sahip insanlar ile daha az muhatap olurlardı. Çünkü karma askeriyede karşı cinsler birbirlerini erişkinlik dönemlerinde yakinen tanıma fırsatı bulacağından kendilerine empoze edilen toksik fikirlerin yanlışlığına dair sağlıklı muhakeme edebilirlerdi. Nasıl karma eğitim sistemi ve haydi kızlar okula kampanyası “saçı uzun aklı kısa” önyargısını bertaraf etti ise zorunlu askerliğin karmalaştırılması da “kırılgan, zayıf” iddiasını ve buna dayanan önyargıları bertaraf edebilir. Bizi bir kalıba sokmayın demeniz hiçbir işe yaramaz. Sizi sokmak istedikleri kalıbı parçalamalısınız.
        patiklipengui
        Daha detaylı düşünüyoruz buna dayanarak stratejik açıdan daha mantıklı kararlar alınırdı.
         ozanesi
         Her bölük kendi içinde savaşırdı. Düşmanlara gün doğardı. 2 kadını asla aynı cenahta göremezsiniz hocam
          moonlight3rd
          Benim takım komutanım kadındı. Merve Üsteğmen'e saygılar. Gerçekten çok saygı duyduğum bir insandı. Bi keresinde ilaç içmek için su almaya kantine gitmiştim. Kantin kapalı diye kendi stoğundan bi şişe su vermişti. Umarım general olur.
           rarero
           Kolluk kuvvetlerinde öyle kadınlar tanıyorum ki taşı sıksa suyunu çıkartır. Bence adil olması adına iyi olurdu.
            jamiryuu
            Dış savaş biter iç savaş başlardı..
             raselika
             Erkeklerin ağzının payını verirdik. Harika olurdu valla.
              tc-atilla-bayimli
              kız çocuğunun ne işi var askerde
               rotasizkerim
               Düşünsene mıntıkaya çıkıyorlarmış her yer deterjan kokuyor :)
                deliif
                Askerlik anılarımızı kapıştırırdık.. 😂 😂
                 herseyinaktivisti
                 Dünyada gidilen yerler var. Hatta kapitalizm öncesi komşumuz Bulgaristan'da da öyleydi, sadece süreleri kısaydı. Kadın ve erkek arasındaki fiziksel farklılık biyolojik olarak var evet, ama bu geliştirilemeyeceği anlamına gelmiyor. Keşke kadınlar da gidiyor olsaydı, bu durum cinsiyet eşitliğinin önündeki büyük bir engel çünkü.
                  lutfen-ama
                  Kadınlar askere gitse erkekler gibi ölene kadar hikaye anlatıp durmazlardı. Askerliğini yapar sonra hayatlarına devam ederlerdi. Askerlik konusunda zorlanacaklarını sanmıyorum zaten günlük hayatta o kadar zorlukla karşıyorlar ki her kadının içinde bir asker var.
                   matruskaa
                   Ağda partileri forever
                    antepli-italyan
                    çok bi değişiklik olmaz sanırım zorlanacaklarını sanmıyorum
                     merimor
                     Gider gelirdik, çok da büyütülecek bir olay olmazdı bence.
                      dedikoduvar
                      Bence kadınlar da askere gitsin, kadınlar da erkekler kadar disiplinlidir hatta daha da disiplinlidir, düzenlidir. Zekidir. Tuttuğunu koparır. Ayrıca anaçtır sevgi doludur, her yerde olduğu gibi askeriyede de sevgiye ihtiyaç var.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.