Kadınlar Askere Gitseydi Eğer...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   johnnybravo
   Kızlar askere gitse, biz erkekler onları beklemeyiz mesela. Kesin aldatılma olayları olur, ilişkiler biter. Sen de Kızlar Askere Gitse neler olur ? dio'la.
    madashell
    onun yerine askerliği komple kaldırsaydık yani tüm dünyadan. keyfine bi şey olsaydı hayatta kalmaya çalışmak gibi ne bileyim. o zaman işte tadından yenmezdi kadınların da askerde olması. oradaki aşkların tadı da farklı olurdu eminim :)
     daisyyy
     tertemiz koğuşlar, mis gibi yemekler bizlik sorun olmazdı.
      tsukyomi
      Herhangi bir fark yok. Bazı ülkelerde kadınlara askerlik zorunlu. Yine TSK'da birçok kadın subay mevcut. Dünyada değişen bir şey olmadı. Zira kadınlar daha böyle, erkekler daha şöyle diye bir olgu yok, karakter bireyseldir, cinsiyete bağlı değildir. İlkel, basmakalıp, başkalarının dikte ettiği düşünceleri bırakırsak o zaman değişir işte her şey.
       noobzac
       Zorunlu askerliğe kadınlar da tabi olsaydı, haklarındaki birçok önyargı şu an var olmazdı. En basitinden, “tüm kadınlar askerliğe elverişli değildir” gibi bu başlığı var eden önyargılara sahip insanlar ile daha az muhatap olurlardı. Çünkü karma askeriyede karşı cinsler birbirlerini erişkinlik dönemlerinde yakinen tanıma fırsatı bulacağından kendilerine empoze edilen toksik fikirlerin yanlışlığına dair sağlıklı muhakeme edebilirlerdi. Nasıl karma eğitim sistemi ve haydi kızlar okula kampanyası “saçı uzun aklı kısa” önyargısını bertaraf etti ise zorunlu askerliğin karmalaştırılması da “kırılgan, zayıf” iddiasını ve buna dayanan önyargıları bertaraf edebilir. Bizi bir kalıba sokmayın demeniz hiçbir işe yaramaz. Sizi sokmak istedikleri kalıbı parçalamalısınız.
        patiklipengui
        Daha detaylı düşünüyoruz buna dayanarak stratejik açıdan daha mantıklı kararlar alınırdı.
         ozanesi
         Her bölük kendi içinde savaşırdı. Düşmanlara gün doğardı. 2 kadını asla aynı cenahta göremezsiniz hocam
          moonlight3rd
          Benim takım komutanım kadındı. Merve Üsteğmen'e saygılar. Gerçekten çok saygı duyduğum bir insandı. Bi keresinde ilaç içmek için su almaya kantine gitmiştim. Kantin kapalı diye kendi stoğundan bi şişe su vermişti. Umarım general olur.
           rarero
           Kolluk kuvvetlerinde öyle kadınlar tanıyorum ki taşı sıksa suyunu çıkartır. Bence adil olması adına iyi olurdu.
            jamiryuu
            Dış savaş biter iç savaş başlardı..
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.