Kadının Evlenince Kocasının Soyadını Alması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   raselika
   Böyle bir gerçek var. Diğer ülkelerde de böyle bir şey var mı bilmiyorum ona dair bir bilgim yok bizim ülkemiz için böyle bir durum söz konusu. Bana saçma geliyor açıkçası. Neden soy denilen kavram erkeklerden yürüyor da kadınlardan yürümüyor? Evlenince neden kocamızın soyadını almak zorundayız? Ben kabul etmiyorum, eden alsın. Etmeyeceğim için de evlenmeyeceğim zaten.
    eski_bi_tanidik
    Saçma bence de. Ama diğer ülkelerde de var bu. Ama bir yandan da düzeni de sağlıyor. Soy neden erkeklerin üzerinden yürüyor? Bir de şöyle bir şey var; 2 çocuğun anneleri birse üvey kardeş, babaları birse öz kardeş 😤😡😠 amk malları. Ne yani annesi onun ebeveyni değil mi? Neymiş babası şeymiş de bilmem neymiş de. Yok böyle cahillik! Neyse gece gece sinirlendim
     ladydisko
     genelde çoğu ülkede kişi ismini değiştirmek isterse bazı belgelerle yapabilir direkt soy ismi almaz
      asit
      Ataerkil toplumlarda bu şekilde diye biliyorum.. Dini boyutu var mı bilmiyorum ama İsrail Yahudilerinde soy anadan devam ediyor diye okumuştum..
       676irmak
       Evlenince de istersen soyadını değiştirmeme hakkına sahipsin.
        who-am-i
        Gayet tabii karısının soy adını alanlar yok değil
         dr.rock
         Kadın erkeğin kaburga kemiğinden yaratıldığına göre soyadını alması doğrudur. Allah aşkına kadın nedir ya, pipisi bile yok. Sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmiycen bitçek. Bide neymiş soyadını verecekmiş, ha haayt güleyim bari
          myra_myra
          iranli kiracılar vardi kontrat yapacaktık. evli olduklarını söylediler iyi dedik pasaportları ve Türkiye Cumhuriyeti nin verdiği belgeleri koyduk masaya yazıyoruz. adamın adı soyadı ile kadınını tutmuyor dedim ki bu ne iş neden soyadlar aynı değil. abla bizde kadın erkeğin soyadını almıyor dediler. küçük çaplı bir şok geçirdim.
           herseyinaktivisti
           Bence de saçma. Gelmişim kaç yaşına bir kimliğim var o yaştan sonra o kimliği değiştir. Olur mu öyle şey? Çok istiyorsa gelsin kendisi alsın soyadımı.
            plazacalisani
            Şimdi herkes kendi soyadını alırsa aile bütünlüğü olmaz. Soyadları çoğalır. herkes birbirinin soyadını alırsa içinde çıkılmaz bir durum olur. Bu spy bir şekild devam edilmeli ancak keşke bu durum eşitlikçi bir anlayış ile devam etseydi. Buradaki soru kadının eşinin soyadını alması/almaması değil, çocukların hangi soyismiyle devam edeceği aslında.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.