111
11.12.2020
Kadına Şiddetten Ceza Almış Bir Oyuncunun Hala Ekranlarda Yer Alabiliyor Olması Normal Bir Durum mu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   mrlawyerkk
   Ahmet Kural TRT'nin 'Kıbrıs' isimli dizisinde başrol oyuncusu olarak yakın zamanda karşımıza çıkacakmış. Sorun şu bu adam bir dönem sevgilisi olan Sıla'ya şiddet uygulamadı mı? Ceza almadı mı? Devletin ceza kestiği bir adam devletin kanalında iş buluyor ve bir grup tarafından "kişinin özel hayatına değil yaptığı işlere odaklanalım, o bir oyuncu ve oyunculuğa devam etmesi çok doğal" deniliyor. Everest yayınlarının Hasan Ali Toptaş'ın iş akdine son vermesini hepimiz alkışlamadık mı? Evet orada bir taciz söz konusu ama şiddet unutulabilir bir şey mi? Sıla-Ahmet Kural davasında Yapı Kredi Ahmet Kural ile yaptığı reklam anlaşmasına son vermişti ama bugün bu adam bir devlet kanalında karşımıza çıkabiliyor. Bu durum yarın Hasan Ali Toptaş'ın da başka bir yayınevi ile çalışabilecek olması anlamına gelmiyor mu? Bu olay karşısında da mı özel hayatıdır, hatadır deyip yazarlığı ile ilgilenelim? Olayların iç dinamikleri farklı olabilir ancak her iki örnekte de zulüm var, insanlık dışı tavır var. Ahmet Kural'ın farkı ne?
    caresizcare
    Sen dua et ödül vermesinler
     serenity_s
     Bu da birsey mi. İbrahim Tatlıses’ten sonra şaşırmıyorum
      okadin
      Bunun adı erkek adaleti işte. Sıla evli adamla birlikte olduğu için Ahmet Kural'ı otomatikman aklayan zihinler var. Kadına aforoz, erkeğe devletin kanalında iş. Neden çünkü o erkek.
       suphelihoroz
       bu tarz insanlar itibarsızlaştırılmadıkça karşımıza çıkmaya devam edecekler
        sedefartuny
        İyi de bu adamın işi bu hayatını böyle devam ettiriyor. Evet ortada şiddet var, ceza alacak, indirimi falan olmayacak, cezasını ifa edecek, kamu vicdanı rahatlatılacak sonrasında işine devam edecek. İşlerini izlersiniz ya da izlemezsiniz o ayrı ama iş yapmasın, ekranlara dönmesin tavrı bu insanlar gitsin intihar etsin demekle aynı şey değil mi?
         rcon
         Bu ülkenin dinamikleri utanç verici olmaya başladi.
          imailahorsilahh
          Hanımların dioları neden disslenmiş bu kadar? Hangi çomarın yarası kaşındı?
           redblack
           Vatandasi işsizlikten intihar ederken, Somali'ye, Tunus'a hibe veren devletin vatandaşı, imam osurursa cemaat sıçar.
            gregory_
            Cezasi verilmis demek ki cezasi oyunculuk yapmama gibi bir sey degil. Bu durumda her ceza alan meslekten para kazanmaktan men mi edilmeli yani.
             monaiman
             Ceza almış, çekmiş ve uslanmışsa çalışmalı. Ekmeğini bu yolla çıkarıyor. Bitti kes!
              peripedia
              Ünlü ya da ünsüz fark etmez ha indirim uygulanmış ve hayatına devam ediyor ha Ahmet Kural gibi devlet kanalında çalışıyor. Herkes birbirine şiddet göstersin, cezasını çeksin ve hayatına devam etsin. Bu kadar kolay mı bu? Mesele toplumu bu konuda eğitmekse böyle işlememeli ve evet toplumsal hayattan ve iş hayatından soyutlanmalı.
               pillowtalk
               Arkası kollananlar, sağlam olanlar ceza almaz bu ülkede. Alsa bile sadece ceza olarak kalır o. Toplumumuz ünlü veya bilinen biri olunca çok çabuk kabullenebilir böyle şeyleri. Unutkan bir millete de reva yani bu.
                dr.rock
                Valla bildiğim kadarıyla kızımız arada arkadaşıyla takılmış. Ahmet Kural da anası babasıyla tanışmaya götürmüş bunu. E yanlış tabi darp falan. Suratına tükürüp geçeceksin
                 _umut_
                 Televizyona çıkan oyuncu, sunucu v.s. hiçkimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Bu mantıkla tüm tv sektörünün bitmesi lazım
                  demli_cay
                  Ne yapsın adam? Sürüne sürüne ölsün mü? Meydanlar da asalım mı sevgilisine veya eşine şiddet uygulayan herkesi? Feministlik yapacağım derken kana susamış teröristlerden beter oluyorsunuz gerçekten!
                   dr.rock
                   Ahmet Kural ülkenin yetiştirdiği en iyi oyunculardan. Sinema emekçileri için verdiği hak mücadelesiyle devrimci cesur bir sanatçı, örnek teşkil eder. Setinde sigortası, yemeği, parası hep dikkat eder kamera arkasındaki işçi sınıfı yoldaşıdır. Yaptı bi ahmaklık. Çekti çeker cezasını. Baş tacı Sıla kızımız yumuşak çıktı biraz. Dinlemiyoz gayrı kendisini.
                    detokssuyu
                    Ne cezası? İçeri girdi de benim mi haberim yok. O da kravat takanlardan. Oyunculuk faaliyetine devam etsin, hayatını kazansın ama bu biraz ödül gibi olmamış mı sizce de? Türkiye'de her şeyinizi kaybedebilirsiniz ama itibarınızı kaybetmezsiniz sözü ne kadar doğru. Yine unuttuk. Evet yarın Hasan Ali Toptaş'ın yaptıklarını da unutacağız.
                     bendemistimama
                     Sekerim hirsizin polis oldugu ahlaksizin ahlak bekcisi oldugu yalancinin evliya oldugu bu ulkede sen herseyin layiki ile olmasini mi bekliyorsun
                      csa
                      Dava sonuçlandı mı ? Bi link mink var mı konuda :D Ben görmedim. Bu kadar yoğun haber yapılan bir mevzuda kesin öğrenirdik yani... Diyelim Ahmet Bey suçlu bulundu, ee napalım adamı öldürelim mi ? O mantıkla her suç işleyeni dışlayın, ama bu onları suçluluğa mecbur eder tekrar. Geçmişte hapis yatmış insana iş verememek demek o insanı tekrar aynı suça itmektir. Yani işlediği suçun cezasını çeker, hayatına devam eder, akıllanırsa ne ala, akıllanmazsa daha da çok çeker. Bu arada benim hatırladığım ortada karşılıklı bir şiddet durumu var. Şimdi kadına şiddet diyorsanız, eşitlik demeyeceksiniz. Eşitlikse eğer, o zaman kusura bakmayın ama erkek kadından şiddet görünce karşılığını da verebilir. Hee ben hayatta yapamam ama yapan olunca da sebebini analiz etmek önemli. Hiçbir şey fiziksel şiddeti aklamaz ama ortada karşılıklı bir şiddet durumu varsa kadın erkek olarak değil, cinsiyetsiz olarak duruma bakıp her iki tarafı da suçlayabilirseniz kadın hakları, eşitlik, feminizmden bahsedebilirsiniz. Yoksa gerzekçedir. ( Sadece Ahmet Kural fiziksel şiddet uygulamışsa onu bilmiyorum, bildiğim kadarına göre yorumladım.)
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.