Kadına Şiddette Kadınların da Payının Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   bukii
   haberlerde gördüğünüz kadına şiddet uygulayan o adamları getirin aklınıza.50 metre öteden anlayabilirsiniz bu adam kavga çıkarır mı çıkaramaz mı.spiker devamında ekler 18 sabıkası bulunan adam karısını dövdü.kardeşim sen suç makinasıyla birlikte olup sana romeo olmasını mı bekliyordun?kocan pablo escobar sende onun karısı mı olacaktın?ay erkeğim benim bad boyum diye sen aldın bu adamı.adamın sabıkada yaralama var bir erkeği yaralamış ama bu haber olmuyor.zaten bu adam önüne gelene şiddet uyguluyor kadın erkek fark etmiyor.bu çiftleri yolda kavga ederken görürseniz erkeğe bişey yaptığınızda kadından "sanane o benim kocam" lafını duymanız çok olası.kadına şiddetin bitmesinin çözümü "kadına şiddete hayır" demekle gelmez "şiddete hayır" demekle gelir.kadına şiddet uygulanmasın ama erkekler birbirini kırsın soyları sopları kurusun, bu anlayışın sizede bulaşacağının farkında değil misiniz?velhasıl bu cümleler aile zoruyla veya tehditle zorlamayla evlenen kadınlar için yazılmamıştır.
    amakafamiznasiguzel
    off geliiyor gelmekte olan... kaosa davetiye çıkarmışsın resmen nbcnvbzxmc ama doğru tespit ben okeyledim
     meyvesebze
     Yani kismen dogru...Ama aile zoruyla evlendirilenler?Tercihini kendi yapamayanlar?
      nunukafasi
      Yine erkek bakış açısı yine yanlı bir anlayış. Şöyle ki gördüğünüz o kadınların çoğu o adamlardan ayrılamadıkları için kendilerini koruyamadıkları için o adamlarla birlikte olmaya devam ediyor. Devlet de aileler de kadınlara sahip çıkmıyor. O kadınlar bile bile o adamlarla birlikte olmuyorlar. Sadece o erkekler o kadınları bırakmıyor. Sürekli bir şeylerle tehdit edip sindirip kendilerine bağımlı hale getiriyorlar. Bunu aklınızdan çıkarmayıp yorumlarınızı yapın.
       hesapsilindi00
       Sadece medya hususunda katıldığım bir yorum
        lastkingdombangtan
        o kadar haklısın ki şu an sana lanet okuyorum.
         tiroyitbezi
         Henüz daha 15inde evlendirilen kız çocukları kendi rızası ile evlendirilmiyor. Doğru tespit ancak yanlış bakış açısı ile düşünülmüş.
          imailahorsilah
          Kadınlar öyle hasta adamlarla bu sapkınlıklarını bilmeden de birlikte oluyor olabilir. Yani bir neticeye varılması imkansız bir konu, elbette bunu bilenler de var. Onlar da bir şekilde, tercihlerinin kurbanı oluyor. Ancak, doğru seçimi yapamamış olmaları, şiddet görmelerinin normal olduğunu kesinlikle göstermez. Yaptırımlar caydırıcı olmak hususunda güçlü olabilir, uygulanırsa.
           uslanmazbu
           Bu doğru maalesef. Bazı doğrular gibi Buda can yakıyor. Ama şöyle bir durum var beraber olduğun insanın içinde yatan o canavarı göremiyorsun bazen o kadar iyi oynuyor ki. Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı böyle bir ayet vardı. Düşünüyorum madem ki böyle bir erkek kaburgasını nasıl kırabilir parçalayabilir ve öldürebilir. Öldüren bir sevgi istemiyoruz demişti berfinin avukatı. Ya benimsin ya kara toprağın. Benden boşandın mı ayrıldın mı beni sevmiyor musun o zaman öleceksin. Kıskançlık krizi geçirdim o zaman öleceksin. Abi siz hangi kafayı yaşıyorsunuz. Her gün sadece haberimiz olan bir kaç kadın cinayeti görüyoruz ve o kadar alıştık ki alıştırdılar ki artık tepki veremeyecek duruma geldik. Peki haberimiz bile olmadan dünyanın her hangi bir yerinde ölen( öldürülen) kadınlarımız? Susmayın arkadaşlar ne olur susmayın fiziksel şiddet değil psikolojik şiddet karşısında dahi susmayın çünkü biz sustukça öldürüleceğiz ve buna devam edecekler
            ofansifvekaramizah
            Efendi yerine piç erkek tercih edebilirler bunu gayet olağan karşılarım fakat serseri,tehlikeli erkek tercih edildiğinde nedense sonuç üzücü olabiliyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.