Kadına Şiddeti Ne Durdurur?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hamsterinafaredenilenkiz
   caydırıcı cezalar
    gregory_
    Erkeğe şiddet.
     lutfen-ama
     Doğru eğitim. İlerki nesilleri doğru yetiştirmek ve şimdikiler için de azaltmak adına caydırıcı cezalar ve destekleyici olarak kadınların güvenliğinin sağlayabilindiği adına güven kazanmak. Kadınlar korunacaklarına güveniler ise şikayet etmekten korkmazlar. Caydırıcı cezalar uygulanmış olur.
      _gizem_
      hiçbir şey herkes ölünce biter sadece caydırıcı cezalar olsa da gizli gizli şiddet uygulamaya devam ederler kadınlar da korktuğu için kimseye bir şey diyemez
       xxxeynep
       Derhal bir parti kurmam ve beni başkan yapmanız... Şaka bir yana,gerçekten bu işi çözme gayretinde olacak ve gerekli cezalar geliştirmek yolunda adımlar atacak yöneticilere,böyle bir devlete ihtiyaç var.Halkın eğitilmesi gerek ,doğru.Ama her zaman eğitilmeyenler olacak işte bu noktada devletin katille/suçluyla değil mağdurla empati kuran çok sağlam bir hukuksal düzeninin olması gerekiyor.Aman kim uğraşır boşverin.Mecliste milletin vekillerinin tartışmaları gereken çok daha önemli konular var(!)
        littlejohn
        Bir kere biz babadan boyle gorduk zihniyetinin ortadan kalkmasi lazim. Baba evinde kadinlar hizmetci olarak kullanilip itilip kakiliyor diye bunu sen de yapmak zorunda degilsin. Bunun icin de farkindalik ve aile olgusunun her bir bireyine egitim verilmesi gerekmektedir. Kolay mi degil. Ama imkansiz mi hayir.
         diocubacito
         Cesaret
          uzmanjnekolog
          Eğitim arkadaşlar eğitim. Başka hiçbir şey durduramaz. eğitilmeleri ve bilinçlendirilmeleri lazım.
           veritas-vos-liberabit
           Temel eğitim durdurur. Döngüyü kırmazsak 2150 yılında bile durmaz. Bu bilinç tek taraflı olmaz. Bir kadın bile şiddete göz yumuyor ya da şiddet ona hak sanıyor. Mesela beyim bilir, erkeğim bilir gibi. Hele bir de ergen tayfa var. Sahiplenmek istiyorlsr daha o yaştan, sevgilim ne derse o diye özgüven veriyor ayılara, Önce hemcinslerin kafası değişmeli ki dünyaya ayarsız çocuk peydahlamasın. Sonra caydırıcı bir ceza sistemi olmalı. Türkiyede bir dönem ki hala öyledir bazı yerlerde. Hapise girmeyene kız verilmez kafası var. Hapise girmek çok normal bir şey gibi. Bunun kırılması lazım.
            sanatistherif
            Kadın.
             mrsnl33
             Linc yemeyi goze alarak soyluyorum.Bir kaç defaya mahsus idam cezası gelsin.Bak bi daha oluyor mu?
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.