Kadın Her Zaman Erkeğin Gücüne İhtiyaç Duyar
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   roxannee-
   Kadın her zaman erkeğin gücüne ihtiyaç duyar ne demek? Bir kadının kocası yoksa o kadın eksik midir? Kendi işini kendi halledemez mi? Bir erkek hegemonyasına ihtiyaç duymadan bir kadın hayatını idame ettiremez mi? Biz ne diyoruz, Demet Akalınlar neler diyor? Bu söylemler çok can sıkıcı. Çünkü bu insanları dinleyen kadınlar, evlenmek zorunda hissedecek kendini, evlenmeyi bir mecburiyet olarak görecek ve sonrasında da şunu düşünecek ben bu dünya için yetersizim, tek başıma eksiğim, tam olmak ve hayatımı idame ettirmek için bir erkeğe kesinlikle ihtiyacım var. Bir de olaya erkek açısından bakalım. Eee erkeklerde bir kadının sorumluluğunu üstlenmek zorunda değil. Erkek olmak demek güçlü olmak demek değil evet bu toplumsal bir kod belki ama değil! Erkeğe de böyle yaparak çok fazla sorumluluk yüklüyoruz. Erkeğin kaldırıp kaldıramayacağını bilmeden sürekli onun güçlü olmasını iş bitirici olmasını beklemek de haksızlık aslında. Nasıl kadın tek başına kendi işini halledebilecek potansiyeli varsa erkeğin de güçlü olmama gibi bir durumu var. Ben yine çok konuştum. Haber şu :
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1319293074418196482?s=21
   https://twitter.com/kadrajmagazin/status/1319293074418196482?s=21
    cinayetvaraga
    Anneler ve babalara çok iş düşüyor. Çocuğunu yetiştirirken daha hanede çocuğun gözlemleyeceği örnek bir aile, ebeveyn ilişkisi kurması ve diyaloglara dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü çocuklar çok akılli ve hızlı öğreniyor. Temel sağlam olursa sorgulamaya başlayacağı zaman akıl süzgeci de sağlıklı olur. Bence ne kadı erkeğe muhtaç, ne erkek bir kadına. hepsi birey ve hepsi düşünen varlık. Böyle aptal saptal yakıştırmalara magal verilmemeli. ama yok kadın böyle kullanılmak istiyorsa buyursun onu bi guzel kullansınlar, erkek de aynı şekilde kendine misyon yüklüyorsa buyursun onu da sindirsin hayat.
     gregory_
     Söylediklerine tamamen katılıyorum ama Akalın gibiler ve onu dinleyebilenler icin amele yeterli zaten, birlikte daha bir yaşam anlayışlari bu.
      faruktekin
      erkeğin gücüne ihtiyaç duymanın nesi kötü anlamıyorum. demet akalın biraz ağzını yaydırarak konuşmuş, ben kocamı aradım o arayamadı vasatlığına düşmüş onu tenzih ederek konuşuyorum. bina yaparken kadın amele mi arayacağız? erkeğin fiziksel olarak güçlü olduğu gerçeğini g.tümüze mi sokacağız? erkek erkektir, kadın kadındır. adaletle, eşitlik karıştırılmamalı. ben de bi kadının yumuşaklığına ihtiyaç duyuyorum. bu bir sorun mu? sadece soruyorum.
       dr.rock
       Demet AKALIN’ı örnek alan insanların gerçekten bir erkeğe hatta rehber bir köpeğe ihtiyacı vardır. Bence kadın haklı.
        eski_bi_tanidik
        Bu yazıyı günün en haklı ve kral yazısı olarak ilan ediyorum ve alnından öperek tacını takıyorum Dıddırııım dırırırırı dıddırııım dırırırıı dımdırıım dırırırııı dımdırırııım dırırırııı dımdırıım dırırııııı Dıdıdıdııııım 👑👑👑😌😌😌😌😆 Öhöm öhöm Bakin. Gerçekten tarak kürek tabularla kafamızı dolduruyorlar. Hepimiz birer kendi işini becerebilecek insanlarız. Herkes kendi ayakları üzerinde durabilir. Kadınların erkeklere hiçbir şekilde ihtiyacı yok. Erkekler sadece kadınları yaşama hakkıyla rahat bıraksın yeter. Fazlasına gerek yok 😌🤚🏻
         dioberbat
         Saçmalık kimseyi koruyup kollayamam sikimi yiyin amk
          kuyinist
          Kadının kimseye ihtiyacı yoktur. Kadın tek başına dünyalarını dize getirir.
           pazartesi
           ben biraz da erkek açısından bakmak istiyorum. erkeği sadece beden işçisi olarak görmek, onunla kas gücüyle işleri hallettirmek için evlenmek, modern dünyada ücretsiz köle aramakla eş değer. düşünsenize evlendiğiniz kişi sizi siz olduğunuz için değil işe yaradığınız için seviyor. bi trafik kazasına bakar pılını pırtını toplamasına. gerçi ne saçmalıyorsam. günümüzde evlilikler işe yararlılık üzerine kurulu. düzene sokayım.
            csa
            Abartmayın. Evet, ben bunu söyleyen kadından hoşlanmam. Etkilenmem. "Kadın işte be" deyip hayran olmam. Ama herkes aynı değil. Çok güçlüyüm , kendi başıma ayakta duruyorum havalarında gezip, burnundan kıl aldırmayıp da bütün parasını bir erkekten kazanan, hesabı erkeğe ödeten, işine gelince eşitlik deyip, işine gelince küfürler edip, adama şiddet uygulayıp karşılık verilince eşitliği tamamen unutan vs. kaypak tiplerdense bu kadına daha çok saygım var. En azından dürüst ve kendisinin erkeğe ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Öyle yetişmiş. Öyle alışmış. Kendi tercihi. Hee lafları sanki genel için geçerli gibi seçmiş olabilir de sonuçta bir insan işte o öyle dedi diye öyle olmak zorunda değil. Herşeyi çok ciddiye almayın. Benim için de kadın ve erkek, kısacası insan belli özelliklerde vs. olmalıdır ama olmayan bir sürü insan var, kimseyi sevdiği veya sevdiğini sandığı şeylerden dolayı eleştirecek halim yok.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.